ameteli

27-09-2008
crisdansor@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
crisdansor@yahoo.com
citeodata am ameteli si senzatii de zapaceala, parca visez si nu stiu ce este cu mine. Aceste stari apar deodata indiferent unde ma aflu sau fac ceva.Din cauza lor ma speriu si imi este de frica de imi tremura miinile si vocea si-mi bate inima repede.Mama ini da 1/2 de Xanax ca sa ma linistesc. Am zis ca poate fi de la pubertate. va rog frumos, ce puteti sa-mi recomandati ?
Va multumesc.
1 comentarii
0
07-11-2008, ora 22:11
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Poate fi vb despre o dereglare endocrina, provocata mai mult sau mai putin de tiroida care da astfel de stari si multe altele chiar mai ciudate...de la probleme neurologice ca ameteala, zapaceala si spasmul laringian...pana la cele cardiologice ca tahicardia...

Consulta un medic endocrinolog sa te asiguri ca nu ai probleme hormonale (intr-un fel normale daca esti la pubertate), daca totul este ok atunci consulta un medic internist pentru un control mai amanuntit.

Pana atunci poti lua in continuareun Xanax de 0, 25 de maxim maximorum 2 ori pe zi!


AAA...si ai grija sa te alimentezi corect si la ore potrivite pentru ca poti face hipoglicemie, care are tot astfel de simtome sau chiar si hipocalcemie!

Numai Bine si ai grija cu fetele! :)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.