de vro 2 ani ma confrunt cu ameteli zilnice

08-02-2015
ionelaa28
Nu este medic/terapeut
ionelaa28
buna ziua ma numesc ionela am 27 de ani si de vro 2 ani ma confrunt cu ameteli zilnice specific zilnice ca diferite simtome.durere de cap stari de voma presiune dupa ceafa stari de lesin si amortirea instabilitatea membrelor si a corpului.starile le am in fiecare zii cateva ore bune dar cand suportabile adica pot sa ma duc sa fac piata sau alte treburi pan casadar cateodata nu pot nici sa ma misc din pat.am fost la diferiti dr care fiecare au zis ce au considerat si am urmat tratamentele de la fiecare.am facut analize sange ecografie splina rinichi pancreas ekg si altele glanda tiroida tomograf cap 2 neurologi am fost orl toate au iesit normal doar la radiografie cervicala spondiloza la inelele c5 c6, orl mia dat tratament de migrene neurologu de varteji unul unul de anxietate.am facut sedinte de psihologie acupunctura fara nici un rezultat.am luat tratamente cu magne b6 calciu fier relexirem lorazepam aflami acutil quarelin betaserc tonotil neurotonic si multe altele ca nu mai stiu nici eu cate au fost.nu mi sa ameliorat deloc.acum o saptamana am fost la un medic generalist si am discutat problema si mia zis ca inafara de cervicala cu inelele c5c6 mai am ca o malformatie la cervicala nu vine putin arcuita la mine vine drapta si din cauza la anumiti factori mia declansat starea.mia dat sa urmez un tratament de tonotil dupa amiaza cu aflamil betaserc dimineata si multivitamine cu calciu d 3 dimineata inainte de perioada 3 4 zile in timpul si dupa pt ca iam explicat dansei ca in perioada cand trebuie sami vina ma simt mult mai rau mi se accentueaza starile fac si masaj cervical in fiecare zii cu crema piroxiclam..problema e ca eu am mai luat tonotil si betaserc nu dupa schema dansei dar tratamentu ala lam mai urmat vro 2 luni si nu mia dat nici un rezultat.va rog sami ziceti ce as putea sa fac si cum as putea sau ce sa iau macar sa mi se amelioreze starile sa le am dar nu zilnice.
5 comentarii
0
20-11-2018, ora 01:13
Geanini
Nu este medic/terapeut
Geanini
observ ca nici un medic nu ti.a raspuns. nici mie. cred ca sunt in vacanta.
0
08-12-2018, ora 16:57
ionelaa28
Nu este medic/terapeut
ionelaa28
Da sunt din braila.pai ce sa stie medicii te plimba de la unu la altu.definitiv nu am scapat dar de 5 ani decand am starile sunt mult mai bine fata de ce am povestit.
1
18-02-2021, ora 20:21
geo77
Nu este medic/terapeut
geo77
Buna ionela.numele meu e george si tot din braila.sunt.de o luna de zile am aceleasi.simptome care le ai avut tu in 2018. Cum.te mai simti? Esti ok?.Ai gasit vreo rezolvare? Scrie mi aici un mail unde pot sa ti scriu.ms.
0
21-03-2021, ora 12:52
ionelaa28
Nu este medic/terapeut
ionelaa28
Bozonel33@yahoo.com.
0
31-08-2021, ora 09:37
Alina voica
Nu este medic/terapeut
Alina voica
Este cineva care s a facut bine dupa toate aceste simptome?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce amețesc? Cele mai frecvente cauze ale amețelilor
  • Amețeala - cele mai frecvente cauze
  • Cum tratezi amețeala (vertijul, amețelile frecvente)
  • Legătura dintre amețeală și COVID-19: unul din zece pacienți infectați cu virusul SARS-CoV-2 prezintă amețeală
  • Ameţeli în timpul somnului (înainte să adormi) - cauze posibile
  • Terapia fizică poate scădea riscul de accidentare cazată de amețeală
  • Amețeala - un simptom asiciat cu un risc crescut de deces
  •