cam de 3 ani simt la ceafa o ameteala si am senzatia de cap umflat

08-11-2013
daiana14
Nu este medic/terapeut
daiana14
ametesc de cca 3 ani; am senzatia ca ma prabusesc cateva zile apoi ma simt bine 2-3 saptamani apoi o iau de la capat ; ameteala o simt la ceafa si am senzatia de cap umflat si uneori am senzatii de caldura si transpiratii ; am fost la cardiolog - ok ; am facut ct cranian -ok ; am facut radiografie coloana cervicala - exista mici osteofite dar nu atat incat sa dea ameteli; am fost la endocrine-ok ; la orl ar fi urechea dr afectata de unele otite din trecut dar nu de aici sunt ametelile mi s-a spus ; eu am uneori senzatia ca aerul pe care il respir se blocheaza la un moment dat inainte de a ajunge in gat; acum sunt racita ( nas ff infundat si stare de rau fara alte simptome ) iar ameteala e mult mai accentuata ; poate avea aceasta ameteala drept cauza raceala cu caile respiratorii obstructionate ? nu mai stiu la ce medic sa merg si doresc un raspuns : de ce ametesc?
6 comentarii
0
08-11-2013, ora 20:32
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1;senzatia de ameteala la 3 saptamani..ma duce cu gandul ciclul mensrrual
faceti consult la ginecoligie
2. conteaza varsta. kg. tensiunea.anemia.problemele digestive si renale
3. se face examen oftalmo...fund de ochi si consult neurologie
0
08-11-2013, ora 20:49
daiana14
Nu este medic/terapeut
daiana14
multumesc de sugestii ; am incercat si eu sa leg de ciclul menstrual dar... nu prea se leaga ( adica uneori a fost inainte de, alta data dupa ) ; am fost si la oftalmolog si aici e ok; am analize facute hemoleucograma buna fier mg calciu glicemie trigliceride uree creatinina toate bune ; doar colesterolul marit putin; la neurolog am fost cu cd de la ct cranian si mi-a spus ca nu este nici o probl neuro ; tensiunea e buna ; am 42 ani si 69 kg ( cam multe acumulate dupa sarcina si se pare ca f greu de dat jos am un copil de 3 ani si 8 luni ); nu stiu sa am probleme renale iar digestive, , , poate colon iritabil ; am facut si o sigmoidoscopie acum 2 ani si a fost ok ; chiar nu mai stiu unde sa merg
0
08-11-2013, ora 21:07
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
treceti pe un regim alimentar vegetarian...3 saptamani
cu multe ceaiuri pentru detoxifiere si multa miscare
dupa acest termen... o sa stiti daca mai este cazul de investigatii
sau o sa continuati acest stil de viata-...
0
08-11-2013, ora 22:22
daiana14
Nu este medic/terapeut
daiana14
multumesc mult pt timpul acordat ; mananc destul de sanatos ; bauturi alcoolice, cafea, tutun, bauturi carbogazoase, fast food, mezeluri ; patiserie = zero ; prajeli = rar peste prajit ; lipseste miscarea intr-adevar ; in afara de cateva plimbari cu copilul.traiaasca masina si laptopul ; poate voi incerca si regimul vegetarian desi sunt dependenta de lactate
0
09-11-2013, ora 08:51
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
laptele dulce este un produs hormonal..menit sa creasca vitelul in dimensiuni...
in rest trageti concluziile Dvs...
0
05-10-2015, ora 22:32
wrmyx
Nu este medic/terapeut
wrmyx
Am fix aceleasi simptome si chiar elemente din analizele mentionate. Ai aflat despre ce e vorba, Daiana?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.