ameteli

23-04-2012
pessos10
Nu este medic/terapeut
pessos10
Imi puteti da, va rog mult, si mie un sfat legat de simptomele pe care le-am avut si inca le mai am. In urma cu doua luni am avut stari de ameteala(dezechilibru corporal), greata si de rau, incat nu puteam sa merg pe strada. Pe langa acestea am si un tremur al muschilor si imi amortesc degetele de la mana stanga. Am fost la oftalmologie, ecografie abdominala, diverse analize de sange, endocrinologie, cardiologie si neurologie. Si doar la analizele de sange mi-a iesit calciu, magneziu si fier la limita inferioara, chiar sub aceasta. La neuro mi s-a spus ca am un vertij, insa la mine nu se manifesta cu invartirea lucrurilor. De doua luni si cva iau magne B6, calciu si fier, iar pentru vertij Betaserc. Desi iau aceste medicamente am si acum ameteli, stare de oboseala si imi amortesc degetele de la mana stanga si in plus simt foarte tare pulsul inimii in dreptul tiroidei. Multumesc mult! Mentionez ca am 25 de ani.
1 comentarii
0
26-06-2012, ora 19:30
alexaiulia
Nu este medic/terapeut
alexaiulia
Buna, pot sa spun ca intele prin ce treci, si eu am avut parte de niste ameteli f puternice si am si in continuare o stare de presiune in cap..Mi-am facut si eu analizele, ca, fe, mg imi sunt bune, totusi iau si eu vitamine.
Ce sfat pot sa-ti dau eventual sa mergi si la ORL.eu am fost azi si mi-a scos niste dopuri uriase din urechi, iar medicul mi-a zis ca si de la ele s-ar fi putut sa fie ametelile.
In rest, sper sa ne vada mesajele vre-un medic binevoitor sa ne dea un sfat mai competent.
Multa sanatate tuturor!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.