ameteli

19-03-2010
ema-pop
Nu este medic/terapeut
ema-pop
Buna ziua, am 35 de ani, 1, 65/46 kg, acum 5 ani am avut dureri puternice de calcai-cam o luna de zile, pe urma s-au extins durerile la genunchi-au fost niste dureri groaznice insotite si de crampe musculare, am fost la urgenta, analizele au fost bune, am luat calciu, magneziu, antiinflamatoare...m-au lasat cat de cat genunchii si au inceput durerile de spate-la fel foarte groaznice, nu-mi gaseam nici o pozitie, am fost din nou la urgenta-analize bune, m-au trimis acasa si mi-au dat tratament pentru stomac, desi n-aveam probleme la stomac-ma durea cateodata dar de la antiinflamatoare.In 2007 am nascut prin cezariana, in timpul sarcinii am avut tot timpul dureri de spate, dar si dupa. La 2 luni dupa nastere m-au apucat ametelile, am zis ca poate de la oboseala.Mi-am facut analize, peste analize, inclusiv imunologice, endocrinologice-toate bune, calciul putin sub limita, RMN cerebral-normal, oftamologie- nu trebuie schimbati ochelari, desi nu vad bine, am tulburari de vedere, ORL-nimic, cardiologie-tahicardie sinusala, psihiatrie-m-au trimis la neurolog, neurologul la reumatolog care in urma analizelor bune, m-a trimis inapoi la neurolog.Si asa de 2 ani si jumatate ma plimb de colo colo si nimeni nu stie de ce am ametelile astea si tulburarile de echilibru.I-au bilobil, calciu CH7, fier, magneziu, argila, vitamine-B injectabil..Ma simt ametita, uneori am vertij, sunt obosita, nu ma mai pot concentra, vad ca prin ceata, sunt somnolenta, slabita.am palpitatii, imi amortesc mainile, piciorele, am furnicaturi in membre, , Daca stau culcata ma simt bine, imediat cum ma ridic incep ametelile.Sa fie ceva intern sau de la coloana?.ROG UN MEDIC SA MA INDRUME CE SA FAC SA IES DIN STAREA DE LEGUMA, SUNT O FIRE VESELA, OPTIMISTA, INCERC SA NU MA LAS DOBORATA, VREAU SA-MI CRESC COPILUL. MULTUMESC
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.