ameteli, amortirea fetei, insomnii, zgomot in cap

30-07-2008
pickamer88
Nu este medic/terapeut
pickamer88
in urma cu 2 ani am suferit un atac de panica.de atunci sunt intro continua stare proasta.nu mai am tremuraturi dar am fata mai mereu amortita, cu cat sunt mai obosit psihic cu atat ametesc mai tare, parca mi se impleticesc si picioarele, cand ma pun in pat tresar deodata cand sunt pe punctul de a adormi mai ales daca stau mai mult in fata calculatorului inainte de a adormi, parca mi se contracta tot corpul cateodata pt o fractiune de secunda, cand intorc capul in stanga aud un zgomot in ceafa ca un scartait dar asta mai mult dimineata, iar cand inghit aud la fel un scartait in urechi.am observat ca cu cat sunt mai obosit psihic cu atat adorm mai greu.si inca ceva cu scartaitul din cap se mai intampla spre exemplu cand mie foame si ma roade stomacul aud si zgomotul acesta in cap sau cand mai merg si ma zdruncin.pe la toti doctorii miau zis ca am o lipsa mare de calciu.am facut si C.T si nu a iesit nimic anormal.mai am uneori si unele mici dureri in zona inimii si intepaturi dar am vazut ca se rezolva cu clorura de calciu.mi sa mai dat si tonotil n si calmepam.parca de la calmepam a fost ceva mai bine dar doar la inceput si nu mai iau de 6 luni niciun fel de tratament.ii uimesc pe toti cand dupa un somn de 12 ore, dupa ce mai fac ceva, sunt iar obosit.cateodata cand ma pun sa citesc ceva daca ma concentrez 10 minute observ ca imi amorteste fata.am 20 de ani si sunt student, cu cartea nu mam omorat prea tare, de fumat fumez un pachet la zi.si inca ceva daca lovesc usor cu degetul undeva in ceafa simt undeva pe la frunte.va multumesc anticipat.andrei
2 comentarii
0
01-09-2008, ora 00:00
AUGUSTA
Nu este medic/terapeut
AUGUSTA
buna Andrei.Si eu am de 2 ani de zile cam aceleasi probleme.Am reusit in mare parte sa scap de ele datorita tratamentelor homeopate.Incearca sa mergi la un doctor homeopat.Dar trebuie sa urmezi intocmai tratamentul, si sa ai rabdare caci rezultatele se vor vedea in timp.Eu am luat si medicamente date de un doctor, un timp am fost Ok dar cand am renuntat sa le mai iau au inceput iarasi problemele, eram ca drogatii...si asa am ajuns la homeopat, am renuntat treptat la medicamente si am trecut pe naturiste.Acum sunt bine, doar cand sunt f. obosita mai fac crize.
0
25-08-2017, ora 11:47
Ionut2793
Nu este medic/terapeut
Ionut2793
Poate fi și o spondiloză cervicală, iar de la fumat nu se oxigenează bine creierul.Trec prin așa ceva.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Atacul de panică
  • Obiceiuri care afectează somnul
  • Insomnia
  • Insomnia severă ar putea fi cauzată de slăbirea conexiunilor cerebrale
  • Culcatul la ore târzii a fost asociat cu alimentația nesănătoasă și sedentarismul
  • Thim - dispozitivul care te ajută să dormi mai bine, monitorizându-ți somnul
  • Insomnia crește riscul de astm la adulți
  • Cum recunoști atacul de panică?
  • Calitatea redusă a somnului la copii, asociată cu insomnia mamei
  •