ameteli, greata, insomnii.

07-11-2011
ronamica
Nu este medic/terapeut
ronamica
Buna ziua, am de vreo 1 saptamana ameteli de dimineata de cand am deschis ochii pana pe la 2, 3 dupamasa, insotite de stari de voma continuu, Somnul este la fel de tulburat, pana acum indiferent la ce ora adormeam, dimineata in jur de ora 9 ma trezeam si incepeam sa devin agitata, insotindu-ma aceleasi stari de greata si ameteala. Atunci cand inchid ochii, am impresia ca sunt intr-un carusel, se invarte tot cu mine, si nici o sansa sa mai adorm ( asta pt ca este ora 5 dimineata si m-am trezit din cauza starilor ).. Simt o presiune ciudata in crestetul capului si parca pierd contactul cu realitatea deseori.. Am mers la medic si mi-a spus ca am bronsita, iau tratament de 4 zile, insa nu observ deloc ameliorari. Se poate un mic sfat? Multumesc frumos.
2 comentarii
0
07-11-2011, ora 10:32
ronamica
Nu este medic/terapeut
ronamica
In completarea celor de mai sus, as vrea sa precizez ca simt o caldura in zona capului, si simt frecvente schimbari de tempreatura in corp, cand mi-e cald, cand frig.. inima imi bate bate foarte puternic, si cred ca este vb si de un atac de panica, pentru ca in vara am trecut prin niste situatii similare si sunt inspaimantata de gandul unei reveniri.. Va rog frumos, orice recomandare si sfat este binevenit ! Multumesc..
0
07-11-2011, ora 14:35
stanca paula
Nu este medic/terapeut
stanca paula
Buna ziua. am si eu o intrebare. de un an de zile am ameteli uneori foarte mari nu ma pot ridica din pat se invirte totul in jurul meu. Pe perioada menstruatiei ma simt foarte rau, iar dupa ajung la urgente o data la doua luni, mi se face o perfuzie mi se spune ca am o carenta de vitamine si mi se da drumul acasa apoi o iau de la capat. Asi dori un sfat. Va multumesc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.