ameteli, dureri ale fruntii

05-11-2008
lenush
Nu este medic/terapeut
lenush
Am fost internata in spital pentru o criza de stomac. S-a descoperit in urma unei endoscopii ca am ulcer duodenal bulbar. (nu stiu ce inseamna bulbar). Iau tratament ( nexium, no spa, metoclopramid, helicid, duspatalin). Nu mi-a spus doctorul daca am bacteria care provoaca ulcer (helycobacter ), nu mi-a dat tratament cu antibiotice. Am dureri de cap, mai bine zis ameteli, daca ma ridic din pat. Mi se infunda urechea stanga, vorbesc cu rezonanta in ureche, apoi am ca o presiune in urechi foarte puternica, iar daca rotesc ochii in stanga si in dreapta ma iau ametelile si nu mai vad bine. Cand ma asez in pat nu mai am nimic, daca ma ridic in picioare si merg putin, incep iarasi starile cu infundat ureche, vorbit cu rezonanta, presiune in urechi, dureri de frunte, ameteli, vedere in ceata.
Care credeti ca este cauza si ce tratament sa fac?
4 comentarii
0
05-11-2008, ora 09:59
Dr. Gheorghiu Mihaela
Medicina naturista, complementara, alternativa, ploiesti, brasov, bacau-colaborare cab.medicale
Dr. Gheorghiu Mihaela
in timpul internari control neurologic si ORL s-a efectuat?
0
05-11-2008, ora 11:19
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
pt helicobacter mergi sa-ti faci analize de sange pt determinare.Este o bacterie f.periculoasa care netratata poate duce chiar si la cancer.In general cei care au ulcer sau orice problema la stomac, au si aceasta bacterie care de fapt provoaca problemele.Pt celelalte simptome fa-ti analize mai amanuntite.Te poate indruma si medicul de familie.
0
09-11-2008, ora 13:11
lenush
Nu este medic/terapeut
lenush
In timpul internarii doctorul m-a trimis la endoscopie si EKG. Mi s-au recoltat si probe de sange, insa nu mi-au spus nimic, iar tratamentul a fost cel pe care l-am scris mai sus.
Am fost la doctorita de familie, care a fost foarte indignata, pentru ca pe fisa de externare doctorul nu a scris mai nimic. Nu mi-a scris niciun rezultat de la analize sau controalele medicale, inafara de endoscopie.
Oricum, nu stiu ce sa mai cred. In ultima zi de internare am fost nevoita sa stau cu o alta bolnava in pat, pentru ca nu mai erau locuri, asa ca doctorul mi-a spus ca ar fi mai bine sa merg acasa si sa fac tratamentul in continuare.
0
11-11-2008, ora 08:49
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
Mda..."din pacate traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul "cum imi place mie sa spun.Medici iresponsabili sunt peste tot dar inca mai exista si medici buni insa trebuie cautati.Eu ti-as sugera sa faci analiza pt Helycobacter la o policlinica nu este f.scumpa, si apoi sa mergi cu rezultatele la un alt medic.Sincer in f.multe cazuri de ulcer helycobacterul este pozitiv si in cantitate mare ceea ce poate fi periculos netratandu-l.Oricum celelalte simptome nu cred sa aiba vreo legatura cu ulcerul.Multa sanatate iti doresc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.