ameteala usoara, o parere va rog

21-10-2008
laddu
Nu este medic/terapeut
laddu
Buna ziua,

In primul rand nu stiu daca am ales corect topicul in care sa postez, dar voi scrie aici.

Treaba sta cam asa (o voi lua cu inceputul): joia trecuta am fost la o petrecere intr-un club unde am baut wisikey cu prietenii. nu mai mult si nici mai putin decat de obicei. Pot sa zic ca m-am imbatat dar nu cu voma sau vreo coma alcoolica. M-am culcat pe la ora 3 noaptea si m-am trezit a doua zi, vineri, la ora 9 sa merg la servici. Ca de obicei dupa o seara ca cea din urma am mers mahmur la servici. Stare de mahmureala am mai avut, si ca si altele, si de aceasta data s-a manifestat printr-o ameteala usoara, oboseala launtrica, etc..

Problemele mele incep de sambata dimineata si pana in ziua de azi, cand, in toata aceasta perioada, am o stare de ameateala, de clatinare ca sa zic asa. Nu se invarte camera cu mine si nici eu cu camera, dar simt ca nu pot sa stau perfect drept nici in picioare, nici pe scaun. M-am speriat destul de tare de aceea azi dimineata (marti) am fost si mi-au fost recoltate probe de sange. Inca nu am rezultatele. De ieri (luni) a inceput sa ma doara si capul in partea frontala, nu prea am pofta de mancare si mai am din cand in cand si niste stari de greata.

As vrea sa stiu de la voi o parere, un sfat, cam ce ar putea fi. Medicul care m-a controlat mi-a zis ca poate fi ceva de la ficat, din cauza alcoolului. Eu nu stiu ce sa cred de aceea mai intreb.
1 comentarii
0
11-11-2008, ora 08:24
Raluky
Nu este medic/terapeut
Raluky
Sfatul meu: nu mai exagera cu bautura. Ai grija mai multa de tine! Daca nu ai tu, atunci cine? Ia vitamine si multiminerale, fa o cura cu argila si ia o luna spirulina si omega-3.Mananca salate multe si fructe...Si, daca fumezi, lasa-te.eu cred ca ti s-a intamplat de la tigari.Eu am fumat 10 ani si m-am lasat din cauza unei complicatii pe care am resimtit-o acum 4-5 luni...Si in ziua de azi respir superficial, simt o jena in gat, ma doare gatul dupa cap...si toate astea de la blestematele alea de tigari.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.