ameteala puternica

02-04-2012
ela, mincu
Nu este medic/terapeut
ela, mincu
buna ziua, m-am trezit ametita din somn, nu pot nici macar cu ochii inchisi sa stau ca ametesc am si o stare de greata urmata de voma.. nu mi sa mai intamplat sa ma tina atat de mult, mentionez ca ma doare o ureche de cateva saptamani si nu am mers inca la medic, ce credeti ca as putea avea? multumesc anticipat!
4 comentarii
0
02-04-2012, ora 13:02
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Ia un metroclopramid daca ai ameteli si mergi la medic daca persista.
0
02-04-2012, ora 13:05
ela, mincu
Nu este medic/terapeut
ela, mincu
nu am metroclopramid, sunt in strainatate momentan, nustiu ce pot sa fac deocamdata, ametesc stand in pat si am un felde bufeuri
0
02-04-2012, ora 21:10
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Buna seara! Simptomatologia este sugestiva pentru un sindrom vestibular periferic. Consulta un medic neurolog care iti va recomanda si tratament. In homeopatie, exista si remedii care se poate administra in cazul simptomatologiei tale. Poti consulta si un homeopat. As sugera Argentum nitricum15 CH -5 granule / zi, dimineata, cu 30 minute inainte de masa, timp de 2 saptamani. Este bine sa nu folosesti produse mentolate( inclusiv pasta de dinti) in cursul tratamentului. Numai bine
0
13-06-2012, ora 12:25
ela, mincu
Nu este medic/terapeut
ela, mincu
la medicul hemeopat tre trimitere de la medicul de familie? cine imi poate recomanda un medic bun in sect 2 bucuresti?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce amețesc? Cele mai frecvente cauze ale amețelilor
  • Amețeala - cele mai frecvente cauze
  • Cum tratezi amețeala (vertijul, amețelile frecvente)
  • Legătura dintre amețeală și COVID-19: unul din zece pacienți infectați cu virusul SARS-CoV-2 prezintă amețeală
  • Ameţeli în timpul somnului (înainte să adormi) - cauze posibile
  • Terapia fizică poate scădea riscul de accidentare cazată de amețeală
  • Amețeala - un simptom asiciat cu un risc crescut de deces
  •