amanare menstruatie

15-09-2008
fany26
Nu este medic/terapeut
fany26
vreau si eu o metoda sa aman menstruatia cu cateva zile. anticonceptionalele functioneaza eficient au exista si alta metoda. am auzit ca vitamina k amana dar nu stiu exact.un sfat va rog.
12 comentarii
0
15-09-2008, ora 00:00
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Vezi-ti de treaba cu vitamina K, cine ti-a zis e dus cu pluta.
Aia se da la hemoragii mari de tot, ca sa mai opreasca sangerarea, nu sa opreasca ciclu!
Dar de ce vrei sa opresti ciclul?
0
16-09-2008, ora 00:00
alessia5158
Nu este medic/terapeut
alessia5158
Ptr. fany26, Ia-ti gandul de la tampenii !!!!
0
16-09-2008, ora 00:00
fany26
Nu este medic/terapeut
fany26
NU VREAU SA IL OPRESC
CI DOAR SA IL AMAN CATEVA ZILE. ATAT.
0
17-09-2008, ora 00:00
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Bine, bine am inteles dar nu e bine!!!!! Treaba ta!
0
18-09-2008, ora 00:00
fany26
Nu este medic/terapeut
fany26
stiu k nu e bine dar e prima data cand fac asa ceva.acum ce o fi o fi...
mersi frumos pentru raspuns
0
19-09-2008, ora 00:00
chrissa
Nu este medic/terapeut
chrissa
ali39 nush unde sa-ti las msj, t rog sp si mie dak sti: am luat postinor luni si samb s-a produs actul sexual (samb p l 3 dimineata cam asa) intrtebarea mea este am luat prea tarziu pilula?trebuia neaparat sa-mi fie rau in urmatoarele zile?trebuia sa-mi vina?mie normal ar trebui sa-mi vina p 22 sept, dar dak nu mi-a venit dupa ce am luat postinor are cv? nu am mai luat pana akum postinor e pt prima data, nu iau nici anticonceptionale. t rog rasp nici nu stiu nimik despre pilula de a doua zi, m-am uitat p net sa vad ce sp despre ea dar nu am gasit rasp l toate intrebarile mele.pls rasp
0
23-09-2008, ora 00:00
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Scuze, acu am intrat pe forum.
Nu e nici o problema, ca l-ai luat in timp. Trebuie luat pana in maxima 72 de ore de la contact.
Spui k sambata dimineata s-a produs incidentul si luni ai luat postinor. C-am pana in 48 de ore nu-i asa?
Ca nu spui la ce ora dar nu conteaza! Si nu trebuie sa-ti fie rau poate ceva greata, poate mai intarzie un pic, si stai linistita!
Poate pana acum ti-a venit, nu-i asa ?
Te pup Aliss
0
23-09-2008, ora 00:00
chrissa
Nu este medic/terapeut
chrissa
stai linistita e bn k mi-ai rasp si akum, iti multumesc k nu m-ai ocolit. da pilula am luat-o pana in 48 ore am luat-o luni p l 11 dimineatza...rau nu mi-a fost nici zilele astea doar k ieri mi-a venit:) dar nush dak e ciclu normal sau fals...mie imi curge normal si are culoarea l fel (doar prima data knd mi-a venit adik duminik seara culoarea era maro) intre timp a devenit rosie culoarea, akum nush ce sa cred (oricum trebuia sa-mi vina p 22) u ce crezi? e ciclu normal???mie mi-e rau d obicei knd imi vine si mi-a fost putin knd mi-a venit. ms mumos t poop si yo si dak esti draguta si imi rasp si akum.
0
23-09-2008, ora 00:00
chrissa
Nu este medic/terapeut
chrissa
m-am referit k mi-a venit ieri adik ciclu cred yo normal, numai era maro. si inka o intrebare :fiind l menstruatie poti sa ramai??/ms
0
24-09-2008, ora 00:00
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Eu zic ca e ciclu normal. Asa e la inceput, putin maro, dupa aia ai vazut e rosu, e normal. Poate ca nici nu trebuia sa iei postinorul dar cred ca te-ai speriat! Vezi luna viitoare ca s-ar putea sa-ti vina ceva mai mult, sa nu te sperii ca e de la postinor.
La menstruatie nu ai cum sa ramai, dar am mai citit aici pe forum zicea o tipa ca a ramas dar nu stiu cum. Mi se pare aiurea!
E de preferat totusi sa nu ai contact chiar la ciclu, lasa c-am pe ultima zi ca e, nush cum sa-ti spun, nu e curat, e naspa( cum ziceti voi tinereii).
Si inca ceva, chiar dak nu va place e de preferat ca in timpul cand nu aveti voie neprotejat sa luati totusi prezervative.Asa nu mai stai cum frica in san si nu mai esti nevoita sa iei pilula de urgenta.Nu e prea buna si tu esti foarte tanara. Nu v-o place cu prezervativ dar stii cum e: paza buna trece primejdia rea! Ai grija de tine!
Te pup Aliss
0
24-09-2008, ora 00:00
chrissa
Nu este medic/terapeut
chrissa
multumesc mult aliss, stiu k nu fac bn k nu ma protejez am mai trec odata prin asta mi-e era frik k am ramas...oricum c pilula e pt prima data dar si pt ultima oara, pana sa se intam asta nu ma interesat pilula dar p urma am tot citit despre ea si e fff periculoasa, mi se deregleaza tot...pana akum curge normal si yo cred k e ciclu normal (cred da nu sunt sg daia te-am si intrebat) iar c menstruatia te-am intrebat pt k odata sa intam si l menstruatia...si mi-e frik sa nu fi ramas d atunci deja de cand am facut-o l menstruatia au trecut 3 4 sapt (oricum n-a ejacuat in interior) dak mai vreau vreodata s t intreb cv pot???nush unde sa t intreb dar voi vedea yo...ms poop
0
21-07-2010, ora 14:32
florentina.ro
Nu este medic/terapeut
florentina.ro
VREAU SA-MI AMAN MENSTRUATIA ! DATI-MI SI MIE UN RASPUNS, AM INCERCAT VITAMINA K ANUL TRECUT DAR NU A AVUT EFECT...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Ce este ciclul menstrual normal?
  • Fiziologia aparatului genital feminin - ciclul reproductiv
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  • Manifestările comportamentale „dictate” de ciclul menstrual
  • Consumul de legume verzi poate contribui la menținerea sănătății inimii
  • Beneficiile vitaminei K pentru sănătatea inimii
  •