am usturimi in zona genitala

15-12-2007
andreea dragan
Nu este medic/terapeut
andreea dragan
de putin timp am incercat prima mea experienta sexuala, dar nu a fost dusa pana la capat, adica baiatul nu a ejaculat. nu stiu daca are vreo legatura, dar la o saptamana dupa asta, am inceput sa am macarimi si usturimi in zona genitale, care s a si inflamat. asta de vreo 3 zile, mi am facut programare la ginecolog, dar nu sunt convinsa ca ar fi cea mai buna alegere, mai degraba un dermatolog? baiatul nu prezinta simptome. Ma puteti indruma ce analize sa fac? Va multumesc!
4 comentarii
0
14-04-2008, ora 00:00
Dr. Stela Tirneci
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti, sector 1
Dr. Stela Tirneci
Este indict sa mergeti la ginecolog unde vi se pot recolta si niste analize:examen de secretie vaginala, culturi col, Ag. Chlamydia si Mycoplasma/Ureaplasma.
Toate cele bune.
0
27-01-2009, ora 19:24
nikolleta
Nu este medic/terapeut
nikolleta
Buna ziua!
Ma confrunt si eu cu aceasta problema, mancarimi si usturime in zona genitala!Usturime mai ales in timpul actului sexual!
La controlul ginecologic mi s-a spus k am candida, dar nu am primit tratament, pt k era in limite normale(asa a spus Dr).Secretia este abundenta de culoare alb galbui!
Mentionez ca sunt castorita, nu am avut aliti parteneri nici eu nici sotul si inca ceva si sotul se plange de usturimi dupa actul sexual.el da vina pe prezervativ1
ce as putea sa fac?
si inca o intrebare, este normal sa sangerez dupa ce imi este preluata secretie pt Papanicolau?
multumesc!
0
18-08-2009, ora 21:53
Linda29
Nu este medic/terapeut
Linda29
Buna, si eu am usturimi mari de multe ori, in fiecare zi, de 9 ani am aceasta problema si nu-mi trece, am fost la numerosi medici, in Buc., Ungaria, Budapesta, si acum ma duc la cineva in Budapesta, am incercat foarte multe tratamente recomandate de medici, insa fara un rezultat deosebit, doar pe moment. Eu mai am si la clitoris o inflamatie urata si foarte dureroasa, si asta tot asa veche, si nici asta nu mi-a trecut, toata tineretea mea cu asta se duce, ce ma sfatuiti, ce sa fac?
0
29-08-2009, ora 11:20
mariazet45
Nu este medic/terapeut
mariazet45
buna, am si eu usturimi la urinare si mancarimi dar asta dupa ce am luat introdus niste ovule recomandate de medic, cica am candida, dar nu se manifesta in nici un fel.nu aveam nimic inainte, dupa 3 zile de de la inceperea tratamentului au inceput simtomele de mai sus.Ce as putea sa fac in acest caz ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.