am un erizipel de gamba de fondul unei tromboflebite profunde

17-01-2013
tibby49
Nu este medic/terapeut
tibby49
De 3 luni am un erizipel de gamba pe fondul unei tromboflebite profunde.
Am facut nenumarate tratamente date de medici alopati de m-am saturat cate experiente au facut pe mine. Fiecare mi-a spus alt tratament si eu am sperat de fiecare data ca ma vindec, dar...totul degeaba. Intrebare incuietoare: cum scot puroiul dintr-un erizipel?
S-a localizat sub piele de jur imrejurul bubei, in cerc, pe o raza de 15 cm. Am facut multe tratamente cu creme, pulberi, comprese, cataplasme etc. dar totul degeaba. Ca antibiotice am luat : 50 oxaciline, 30 zinnat pana cand mi-am distrus complet ficatul si stomacul, desi am luat si probiotice si am mancat inainte de a le lua.
Oare nimeni in tara asta nu stie tratamentul eficient care sa ma scape definitiv de acest dezastru?
cei naturisti mi-au spus : produse homeopate, miere, foi de varza, cataplasme cu argila. Si... nimic.
In spital nu se stie nimic...altceva decat penicilina G in vena. Ei si? Nici o rezolvare. Da, trece pentru cateva zile si apoi se formeaza puroi din nou.
CUM SE POATE COLECTA TOT PUROIUL ??? CUM SCAP DEFINITIV DE PUROI ???
Astept raspuns pe email, va rog. Multumesc.
1 comentarii
0
04-03-2013, ora 19:06
CrisAl
Nu este medic/terapeut
CrisAl
Buna seara!

Si eu ma aflu in aceeasi situatie cu soacra mea. Daca aveti cumva vreun raspuns si pentru noi, v-as ramane recunoscatoare. Multumesc si sanatate multa!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.