am sifilis sau herpes genital ?

16-03-2011
misamisu
Nu este medic/terapeut
misamisu
acum 10 ani am avut 2 pete rosu aprins si putin albicioase pe capul penisului. m-am tratat dupa ureche cu cipprinol 500 si exoderil unguent.au trecut dupa ceva timp.nu au mai aparut dar daca nu dadeam citeva zile cu exoderil se pata capul penisului. la 7 8 luni ma dureau oasele si mijlocul rau.luam din nou ciprinol si ma lasa durerea. de 7 luni ma doare mijlocul f rau chiar la baza si genunchiul se umflat, iar durerea se lasa inclusiv in calcii. mentionez ca acum 4 ani am fost operat pe plamini si m-i sa scos o excrescenta plina cu lichid. de o luna mi-au aparut din nou cele doua pete. am luat din nou ciprinol si exoderil dar nu au trecut.am recurs la aciclovir pastile si unguent dar nu au trecu. ce pot sa am : sifilis ( mai vechi ) sau herpes genital ? ( simtomele de dureri de mijloc, de umflare a genunchiului, dureri de calcii si vsh ff mare sunt specifice herpesului genital ? ) va multumesc frumos.
1 comentarii
0
16-03-2011, ora 14:20
carpian
Nu este medic/terapeut
carpian
Buna ziua

de cateva saptamani mi-a aparut pe capul penisului o pata rosie cam de cca 1 cm, nu ma mananca, nu ustura nu ma jeneaza si cateodata mai dispare dar apare dupa 2 zile.Daca ma puteti ajuta.Multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.