am senzatia ca-mi pierd echilibrul

13-04-2008
ornela 1
Nu este medic/terapeut
ornela 1
De cateva zile mi se intampla ceva ciudat...uneori pt cateva secunde, alteori minute in sir, am senzatia ca-mi pierd echilibrul.In acelasi timp, parca simt o apasare sau mai bine zis un disconfort in partea posterioara a capului, pe partea stanga.Apoi senzatiile dispar, fara alte simptome.O data a durat cam 10 min, timp in care nu am vazut bin, senzatie de ceata.(asta s-a intamplat dupa 3 ore de curs in care am folosit ochelarii-am ochelari de citit +1, 5 dioptrii si dupa ce nu-i mai folosesc am, de obicei 2 -3 min o perioada de acomodare.Mentionez ca toate aceste simptome au aparut dupa ce fiul meu a fost diagnosticat cu "miastenie gravis".Sunt f ingrijorata din cauza lui, urmeaza sa faca o operatie de timus, lucrez in Austria, nu pot fi langa el, toate astea ma exaspereaza.Poate aveti un sfat si pt mine..Va multumesc.
1 comentarii
0
29-05-2008, ora 00:00
paty_kity001
Nu este medic/terapeut
paty_kity001
Stimata doamna!Dupa cum poate ati observat v-am raspuns si la celalalt subiect legat de fiul dvs.Deoarece nu am avut timp v-am raspuns doar pe scurt.Nu vreau sa va sperii sunt si eu mama si stiu ce inseamna sa ai copilul bolnav.Eu personal nu mananc cu zilele mai exact pana nu-mi vad copilul bine nu pot sa-mi revin.Vreau sa va spun mai pe larg povestea cumnatei mele daca-mi permiteti:la varsta de 18 ani a inceput cu aceleasi simpome ca ale fiului dvs.Nu sunt medic dar din experienta ei am constatat ca operatia de care spuneti a ajutat-o dar nu f. mult.A avut perioade in care s-a simtit bine insa crizele reveneau frecvent.Dupa cum v-am mai spus soacra mea o ducea la Fundeni.Acuma nu stiu poate la Cluj sunt medici mai buni insa un lucru este sigur (si repet nu vreau sa va sperii)baiatul dvs va avea nevoie de cineva in permanenta langa el.Eu nu va spun sa va lasati serviciul de acolo din Austria dvs faceti ce vreti dar ca mama sunteti singura care poate fi langa el in aceste momente pentru ca nu este o operatie care sa rezolve in totalitate problema.Vor urma tratamenta cu medicamente foarte greu de suportat(predninson si altele) si vor surveni schimbari in aspectul lui fizic(se va ingrasa).Asta s-a intamplat cu cumnata mea.Nu stiu daca fiul dvs este asa grav insa daca s-a ajuns la operatie.nu stiu ce sa zic.Trebuie sa aveti mare grija la ce medicamente va lua in afara tratamentului pentru miastenie.Nu va avea voie sa ia orice mai ales antibioticele sunt periculoase!Orice problema minora de sanatate pentru noi pentru el poate fi fatala.De aceea sfatul meu este sa veniti langa el si sa-i fiti alaturi pentru va avea nevoie.Dvs trebuie sa va inarmati cu mult curaj si sa va ingrijiti sanatatea mai mult ca oricand.D-zeu sa va dea sanatate si dvs si fiului dvs si sa va ajute sa treceti prin acest necaz!Daca mai aveti intrebari sa stiti ca eu mai cunosc o persoana bolnava de miastenia gravis(cunostinta de-a cumnatei mele)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.