am ramas cu dureri dupa accident.

19-03-2010
valerio
Nu este medic/terapeut
valerio
Buna ziua, sunt valerio.
In urma cu un an si jumatate am avut un accident de munca, o greutate de circa 500kg mia cazut dupa git de la 4m inaltime, in urma accidentului am ramas cu fractura de tibie si peroneu la piciorul drept, (dechisa ), si ruptura de ligamente, LCA, LCP, LCM, la piciorul sting.
Acum dupa un an si jumatate am inceput sa am dureri groaznice de sold drept, am facut radiografie, si mi sa spus ca este posibil sa am o coxalie cauzata de accident, pentru comfirmare am fost trimis la o rezonanta magnetica.
Din rezonanta nu reese nimic deosebit, toate sunt in limite normale, atuni eu va intreb de unde provin aceste dureri in soldul drept, ?in special noaptea ma pun in genunchi in pat de durere.Ce nu am spus ca piciorul drept mia ramas cu 2cm mai scurt in urma accidentului, din cauza aschiilor de os care au fost extrase la operatie.As vrea sa stiu si ce viitor ma asteapta, va multumesc.
La Revedere.
2 comentarii
0
19-03-2010, ora 18:27
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua!
Durerea pe care o descrieti poate avea origini multiple, de la cele coxo-femurale pana la cele vertebrale lombare, trecand prin cele inflamatorii, reumatologice, vasculare etc etc etc,.
Se impune un consult ortopedic pentru diferentierea diagnosticului.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Glezna si Picior
0
19-03-2010, ora 20:30
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Puteti incerca si un tratatement homeopat la un medic homeopat cu experienta. Exista anumite remedii homeopate care vindeca astfel de dureri, mai ales cand analizele nu spun nimic despre natura lor si care privin des de la anumiti nervi deteriorati. In caz ca nu gasiti pe nimeni scrieti-mi un email.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.