am probleme cu nasul

30-01-2011
Cristina.cryss
Nu este medic/terapeut
Cristina.cryss
Buna seara am si eu o problema acum un an si jumate am avut un accident de masina in care am mi-am rupt nasul (obstructie nazala, hematom periorbitar stanga, piramida nazala i9nfundata de partea stanga, cracment la palparea piramidei nazala, fractura de cornet inferior drept, fose nazale obsturate complet bilateral)acum ma confrunt cu o problema frigul cand trag aer pe nas ma ameteste in cap ma doare nasul+ustura si imi dau lacrimile la frig iar cand intru de la frig la caldura ma arde sh ma doare iarna trecuta nu am fost in romania sh nu am avut probleme dar nici nu prea mam expus la frig, dar aceasta iarna am venit in Ramania(sv) sh am aceste simtome poate de la aerul acesta tare.nush va rog sa-mi raspunda cineva eventual un medic dak se poate.va multumes!
7 comentarii
0
30-01-2011, ora 21:54
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
pentru reactia la frig se ia Aerius 1 tab in fiecare seara inainte de culcare si Nazonex sprei in nas.
trebuie sa mergi la ORL.. si sa vezi daca se mai poate opera ceva ijn interiorul nasului ca sa se restabileasca fluxul normal al aerului prin nas
0
30-01-2011, ora 23:48
Cristina.cryss
Nu este medic/terapeut
Cristina.cryss
va multumesc fff mult
0
31-01-2011, ora 16:16
Cristina.cryss
Nu este medic/terapeut
Cristina.cryss
aerius: pastile sau sirop ?sh spreiul cand il iau, de cate ori pe zi?sh cat timp trebuie luat acest tratament va multumesc foarta mult
0
04-02-2011, ora 11:57
geocageo
Nu este medic/terapeut
geocageo
am si eu o problema, am de o saptamana si o zi sangerari nazale nu stiu din ce cauza de cate ori imi suflu nasu e mai mult sange.va rog sa imi dati un sfat!multumesc
0
04-02-2011, ora 14:39
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
tarosin 2la 8 ore
vit A uleioasa cate 5 pic din 4 in 4 ore pusa in nas
dca pana luni nu se rezolva mergi la ORL
0
05-02-2011, ora 22:21
geocageo
Nu este medic/terapeut
geocageo
multumesc frumos
0
16-04-2013, ora 20:55
nosepain
Nu este medic/terapeut
nosepain
buna am aceeasi problema cu durerea de nas, am putea lua legatura? scrie-mi te rog -*. Toate cele bune si sper sa putem vorbi!

(*modificat de admin)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Părul din nas - cum îl gestionăm corect medical
  •