am pete pe corp

04-05-2013
roberta19
Nu este medic/terapeut
roberta19
am 14 ani si am avut cosuri pe fata, pe piept si pe spate. acum o saptamana am mers la dermatologie si doctorita mi-a dat un tratament:skinoren, cleansing gel de la herbosophy si doxicilina. mentionez ca dupa ce am urmat tratamentul 3 zile fata mi s-a uscat si mi se cojeste si mi-au aparut pe piept si pe spate pete rosi, pielea nu mai e ca inainte parca e arsa si ma mananca, dar nu rau. acum petele s-au inchis la culoare, sunt maronii. eu am si probleme hormonale, menstruatia nu imi vine regulat cam de 2-3 ori pe an si am fost la un endocrinolog si mi-a zis ca de la 18 ani voi intra in normal. eu am o alimentatie sanatoasa si fac miscare. insa imi e foarte teama sa nu raman cu petele definitiv pe mine. ma puteti ajuta? va multumesc anticipat!
1 comentarii
0
18-05-2013, ora 15:52
krisha92
Nu este medic/terapeut
krisha92
incearca sa pui argia pe ele ( pui un bulgar de argila intr-un pahar, pui apa si lasi asa cam 15-20 min apoi aplici). eu am avut pete maronii dupa ce am fost la strand si mi-au trecut. eu cu argila m-am tratat de orice bubite pe corp si de acnee si de piscaturi de tantari, am si o catea care mereu a lasa cu zgarieturi si dupa ce pun argila nu mai am nici o urma. incearca. eu cred ca te va ajuta.mami a folosit-o pt negi si a ajutat-o.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Pete rosii pe piele - primul ajutor
  •