am ochii umflati si roshii dupa rinoplastie

29-12-2011
stardust89
Nu este medic/terapeut
stardust89
imediat ce m-am trezit de sub efectul anestezicului alocat in vederea unei rinoplastii, am inceput sa am star de greata si voma sangeroasa. Nu ma puteam intinde pe spate ca starile de voma si apareau, iar eu fiind inca intr-o stare de semi inconstienta, (eram inca jumatate adormita de la anestezic si destul de obosita in urma operatie) am cautat o pozitie care sa-mi opreasca greata ptr ca sa pot dormi, adica am stat cumva cu capul aplecat in fata si putin in jos. Ce cred eu ca s-a intamplat si de altfel asta a cam fost si constatarea dl doctor este ca lichidul (care cred ca se scurge din nas)pe care eu as fi urmat sa-l elimin s-a acumulat in jurul ochilor, care acum sunt foarte umflati si au o culoare rosie putin spre vinetiu. a trcut deja o zi si nimic nu s-a schimbat, ochii nu dau semn sa se desumfle. Am incercat sa-i presez dupa cum mi-a recomandat dnl doctor insa daca am presat partea de sus a pleoapei tot lichidul sa drenat in pleoapa de jos. PS. Ochii ma dor.
Intrebarea mea este: daca poate fi grav?, ce sa fac? cum si in cat timp poate sa-mi treaca?
Multumesc anticipat! Si astept cat mai degraba un raspuns!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Complicațiile rinoplastiei
  •