am o problema

27-02-2012
eliza_snm
Nu este medic/terapeut
eliza_snm
buna ziua! sambata seara, fara sa-mi dau seama am luat un distonocalm pt ca ma simteam destul de rau. as vrea sa stiu daca a scazut efectul anticonceptionalelor. iau anticonceptionale de cca 1 luna. inca o problema, urmatoarea zi(duminica seara) am facut sex. trebuie sa-mi fac grija. astept raspuns. va multumesc.
2 comentarii
0
27-02-2012, ora 13:08
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Efectul anticonceptionalelor este scazut in urma tratamentului cu antibiotice. Distonocalmul nu este un antibiotic si nu scade efectul pilulelor contraceptive.
0
27-02-2012, ora 16:49
eliza_snm
Nu este medic/terapeut
eliza_snm
multumesc ptr informatie. stiam ca nu e un antibiotic, dar contine aminobarbital, acesta fiind un barbituric. stiu ca barbituricele afecteaza efectul anticonceptionalelor, dar nu si in ce masura. oricum va multumesc frumos ptr ca ati avut bunavointa sa-mi raspundeti.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul