am o problema

08-07-2009
andreea_andrei2000
Nu este medic/terapeut
andreea_andrei2000
acum vreo 2 zile au inceput sa-mi apara cateva bube rosii cu forma rotunda cam ca niste cosuri mai mari cu varf dar fara nimic in varf adica nu au nici apa nici nimic de vreo alta culoare. mi-au aparut doar pe partea dreapta a corpului am vreo 3 pe picior(2 pe gamba in partea din spate si una pe pulpa )si 2 pe mana una pe antebrat si cealalta mai jos. ma mananca foarte tare iar la atingere par ca niste umflaturi foarte tari.2 le-am scarpinat pana a dat sangele n nu cred sa fie vreuna din bolile copilariei iar de scabie nu e vorba ca am avut si stiu cum arata.sper sa ma puteti ajuta
multumesc frumos
1 comentarii
0
11-07-2009, ora 19:29
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Buna ziua!

Dupa cum le caracterizati par a fi furuncule. Va rog sa consultati un dermatolog. Daca nu puteti, atunci folositi unguentul Baneocin dupa ce ati curatat zonele afectate. Aplicati in strat subtire acele "bube" si acoperiti-le pe fiecare in parte cu putin pansament peste care lipiti un leucoplast. repetati "operatiunea" de doua ori pe zi (dimineata si seara.
De preferat ar fi sa consultati medicul, dar daca nu puteti si nu puteti, Baneocinul este o varianta destul de sigura. Nu folositi mai mult de doua ori pe zi, si nici nu folositi o cantitate foarte mare, decat o pelicula subtire cat sa acopere...

Numai Bine si multa sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.