am o mare problema

17-03-2009
tibi_lucky
Nu este medic/terapeut
tibi_lucky
totul a inceput acum un an si 7 luni cu dureri mari jos la orificiul ana. in timp la capatul noadei chiar deasupra santului dintre fese s-a format o gaurica si cind merg pe picioare zemoseaza si ustura
acum de citeva zile de la orificiul anal catre organele genitale s-a umflat o vena care se simte bine la pipait si deranjeaza la mers, ustura
eu am luat oxacilina de 500 mg timp de 5 zile si cind am dureri iau ketonal antiinflamator si se calmeaza durerile
va rog mult spuneti-mi despre ce poate fi vorba pentru ca sint foarte disperat
am 31 de ani, 90 kg
3 comentarii
0
18-03-2009, ora 13:29
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Mergi la un proctolog! Nu-ti fie jena, ei vad zilnic zeci de...funduri...E posibil sa ai si hemoroizi externi, dar poate fi si intern ceva si nu-ti faci decat rau daca nu mergi sa vezi exact ce ai. NU mai lua antibiotice si medicatie aiurea!
0
27-03-2015, ora 11:17
Cristinel 17
Nu este medic/terapeut
Cristinel 17
De o luna jumatate am niste dureri ca o febra musculara de la anus spre fese coapse pana spre calcaie.Am facut analize inclusiv psa ul care a iesit 0, 8 un tuseu rectal la care doctorul a spus ca nu s probl cu prostata.Durerea este numai cand stau in picioare, noaptea nu am dureri.Nu urinez des 7-10 pe zi, noaptea de loc.La orificiul anusului am vreo 3 hemoroizi dar n am durere acolo si am folosit proctoglyvenol si carpicons si s au mai retras.La ejaculare e aceeasi durere pleaca dintre anus si scrot pana sub fese si partea dorsala a picioarelor.De aseara am inceput sa fac si bai de sezut cu coada calului.Va rog niste sugestii.Va multumesc.
0
27-03-2015, ora 18:58
Cristinel 17
Nu este medic/terapeut
Cristinel 17
Am uitat sa spun ca am 45 ani, 63kg si restul analizelor au iesit in limite normale in afara de glicemie118 si colesterol 256.Urina si urocultura in limite normale.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.