am o intrebare pt un Medic, daca se poate!

27-03-2010
saby88
Nu este medic/terapeut
saby88
BUNA ZIUA!De ceva timp am aflat ca sufar de rinita alergica si iau in fiecare seara doua pastile respectiv EWOFEX 120 mg si Singulair 10 mg. Plus in perioada asta a primaverii iau si Luivac 3 mg pt imunitate! intrebarea mea este daca iau anticonceptionale, pastilele mele care o sa le iau toata viata diminueaza anticonceptionalele? Tin sa mentionez ca am o intrerupere de anti. de un an de zile! Si este adevarat acel zvon ca daca iau anti. nu o sa pot face copii? va multumesc enorm!
2 comentarii
0
27-03-2010, ora 12:21
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
1.Medicamentele enumerate nu interfera cu anticonceptionalele
2. Infertilitatea este o reactie adversa relativ frecventa a anticonceptionalelor, care are legatura cu durata folosirii lor.
0
27-03-2010, ora 12:37
saby88
Nu este medic/terapeut
saby88
va multumesc pt raspuns domnule doctor! Dumneavostra care vii se pare cea mai buna metoda de contraceptie?! ce recomandati pacientelor dumneavoastra? Eu in urma unor analize medicul mi-a recomandat harmonet, am luat putin in greutate de aceea as vrea sa iau yasmine ar fii o problema?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul