am o intrebare

06-02-2012
iulian.rico
Nu este medic/terapeut
iulian.rico
Am intretinut relatii sexuale aseara, 05-02-2012, cu prietena mea, iar in timpul ejacularii s-a rupt prezervatiul.Ea este in prima zi dupa ciclu, adica, ieri, in ziua de duminica, nu a mai avut scurgeri, fiind a6a zi.Ne este foarte frica sa nu ramana insarcinata, am vazut anumite postari despre cele 10 zile inainte si 10 dupa, dar am citit si faptul ca prima zi dupa ciclu este cea mai periculoasa,.Nu am dori sa luam pastila de a2a ptr ca stim ca produce schimbarii serioase in corp.Ce putem face?
3 comentarii
0
06-02-2012, ora 11:39
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Nu ramane insarcinata, nu faceti nimic, sa nu ia pastila de a doua zi sub nicio forma. Este inutil.
0
06-02-2012, ora 12:05
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Otilia are dreptate. Aveti grija ca nu asa se calculeaza perioada "sigura", 10 zile inainte si 10 dupa menstruatie! Cautati pe net cum se calculeaza daca folositi aceasta metoda, desi indicat ar fi sa folositi metode mult mai sigure. Acum nu trebuie sa va faceti probleme, evitati pastila de adoua zi, este criminala pentru organism!
Numai Bine!
0
06-02-2012, ora 20:56
iulian.rico
Nu este medic/terapeut
iulian.rico
Otilia buna, m-a incurajat raspunsul tau.dar dk deja a luat pastila?In cutie sunt, prima se ia cat mai repede, iar a2a la 12 ore, se numesc propanol2:(
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul