am o durere acuta imediat sub coaste

03-11-2009
ext3me
Nu este medic/terapeut
ext3me
Sunt sportiv si cam de un an simt o durere ca o intepatura de ac in partea dreapta imediat sub coaste.Fiind sportiv a trebuit sa imi fac toate analizele ca sa pot concura.Analizele au iesit bune, am facut chiar si elctroforeza ca sa vad daca e ceva ascuns la ficat, vreun virus, dar nimic.
Durerea se manifesta foarte tare in timpul efortului, si e ca si cum am un ac infipt in ficat si ma impiedica sa respir.Cel mai recent mi s-a intamplat la o competitie, pe 31octombrie, si a fost mai rau ca niciodata., , Durerea, , a intervenit dupa ce trecusera deja trei sferturi din concurs si efectiv aproape ca ma oprisem din alergat...dupa ce am trecut de linia de finish m-am pus in genunchi de durere!!Si acum la cateva zile dupa, este aceeasi problema, dar mai scazuta in intensitate.
Am mai facut un set de analize si cateva sunt incercuite:TROMBOCITE-305.00;SEGMENTATE NEUTROFILE-53.0;LIMFOCITE-36.0;;PCT-0.265;VSH1-8.ALBUMINA-+;SEDIMENT-depozit urati.FIBRINOGENEMIE1-765.00;BILIRUBINA TOTALA-2.30;BILIR.DIRECTA-0.58;MAGNEZIME-1.75.Toate acestea au valori mai mari decat cele normale...si nu pot sa imi explic de ce!astept raspuns, multumesc anticipat
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.