de un an ma chinui cu usturimi urinare, nu e candida, nu e teichomonas si nici Chlamydia

02-10-2007
sori
Nu este medic/terapeut
sori
Eu de un an ma chinui cu usturimi urinare, nu e candida, nu e teichomonas si nici Chlamydia. Am totusi o eroziune pe col. Durere la sezut (mentionez ca la toata papanicolaurile pe care le-am facut a iesit tip inflamator). Usturimile de la urinare le simt si in vagin (cel mai mult cand stau jos). Acum urmez un tratament cu cervugid ovule si am simtit o usturime cand l-am introdus. E normal?
Puteti sa ma sfatuiti la alt tratament? sau e bun si aesta cu simptomele de care va zic.
4 comentarii
0
03-10-2007, ora 00:00
sori
Nu este medic/terapeut
sori
Am facut o anliza de urina si am PH - 6
Epitelii plate (vezicale) rare
In rest toate sunt normale nu e nimic. Se poate explica de aici usturimea la urinare?
Va rog astept un raspuns!
0
03-10-2007, ora 00:00
sori
Nu este medic/terapeut
sori
si SG 1020
va multumesc!
0
02-10-2008, ora 00:00
korea30
Nu este medic/terapeut
korea30
Trebuie sa va dezbracati pina in brau dupa care eu voi introduce doua betisoare in uretra dvs iar apoi voi riti foarte incet dejur imprejur.
0
28-04-2009, ora 22:11
violette01
Nu este medic/terapeut
violette01
Vreau si eu sa stiu ce inseamna epitelii frecvente, rare leucocite, flora abundenta-cocobacili gram negativ.Doresc un raspuns foarte urgent deoarece doctora care mi-a dat diagnosticul nu mi-a interpretat analizele si doresc sa stiu cu ce ma confrunt.
VA MULTUMESC!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: