de cateva zile am frisoane, dureri de stomac, diaree si voma

03-04-2007
simonik
Nu este medic/terapeut
simonik
acum cateva zile mi sa facut rau brusc, am inceput sa am frisoane, dureri de stomac groasnice, scaune diuretice, si am si vomat.M-am cam speriat deoarece voma mea avea culoarea maro ca si cu ar fi cafea sau cola.chiar dk au trecut 3 zile de atunci inca ma mai doare stomacu, mai exact ma doare in capul pieptukui dar se la sa si spre partea stanga, ma simt putin cam slabita, si nu am mancat nimic care sa imi faca rau, oare ce o fi?
5 comentarii
0
03-04-2007, ora 00:00
dr_giullia
Nu este medic/terapeut
dr_giullia
Cred ca ai facut o toxi-infectie alimentara un grad mai avansat, probabil 3..Durerea din piept poate fi de la varsatura, ptca muschii tubului tau digestiv au fost solicitati incat bolul alimentar sa circule in SENS INVERS!asta mai doare, mai ales daca zici ca a fost asa urat...poti sa incerci sa mananci supe, orez, salate usoare..e normal sa te simti slabita dupa un asa episod.organismul tau s-a luptat cu toxinele pe care le-ai mancat ca sa le elimine sub orice forma:varsatura, diaree, frison(febra-transpiratie).si le-a eliminat!:)sanatate!
0
03-04-2007, ora 00:00
dr_giullia
Nu este medic/terapeut
dr_giullia
Cred ca ai facut o toxi-infectie alimentara un grad mai avansat, probabil 3..Durerea din piept poate fi de la varsatura, ptca muschii tubului tau digestiv au fost solicitati incat bolul alimentar sa circule in SENS INVERS!asta mai doare, mai ales daca zici ca a fost asa urat...poti sa incerci sa mananci supe, orez, salate usoare..e normal sa te simti slabita dupa un asa episod.organismul tau s-a luptat cu toxinele pe care le-ai mancat ca sa le elimine sub orice forma:varsatura, diaree, frison(febra-transpiratie).si le-a eliminat!:)sanatate!
0
03-04-2007, ora 00:00
dr_giullia
Nu este medic/terapeut
dr_giullia
Cred ca ai facut o toxi-infectie alimentara un grad mai avansat, probabil 3..Durerea din piept poate fi de la varsatura, ptca muschii tubului tau digestiv au fost solicitati incat bolul alimentar sa circule in SENS INVERS!asta mai doare, mai ales daca zici ca a fost asa urat...poti sa incerci sa mananci supe, orez, salate usoare..e normal sa te simti slabita dupa un asa episod.organismul tau s-a luptat cu toxinele pe care le-ai mancat ca sa le elimine sub orice forma:varsatura, diaree, frison(febra-transpiratie).si le-a eliminat!:)sanatate!
0
03-04-2007, ora 00:00
dr_giullia
Nu este medic/terapeut
dr_giullia
Cred ca ai facut o toxi-infectie alimentara un grad mai avansat, probabil 3..Durerea din piept poate fi de la varsatura, ptca muschii tubului tau digestiv au fost solicitati incat bolul alimentar sa circule in SENS INVERS!asta mai doare, mai ales daca zici ca a fost asa urat...poti sa incerci sa mananci supe, orez, salate usoare..e normal sa te simti slabita dupa un asa episod.organismul tau s-a luptat cu toxinele pe care le-ai mancat ca sa le elimine sub orice forma:varsatura, diaree, frison(febra-transpiratie).si le-a eliminat!:)sanatate!
0
04-04-2007, ora 00:00
Cornel.Susu
Identitate neconfirmată
Cornel.Susu
Ar trebui sa ajungi la un medic gastro-enterolog. Dupa cum descrii varsatura s-ar putea sa fi avut o hemoragie digestiva superioara, cel mai probabil de la un ulcer/gastrita. Va tr sa faci o endoscopie digestiva superioara-pentru a se vedea interiorul stomacului tau si pentru a exclude ulcerul /gastrita! Pana atunci ceai neindulcit, paine prajita, supa de legume-doar zeama, fructe din compot! Exista tratament pentru boala ta doar ca tr sa te vada un medic pt asta!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diareea bebelușului
  • Diareea cronică
  • Cum tratezi corect diareea acasă și când te prezinți la medic
  • Tratament diaree adulți - medicamente și remedii
  • Diaree în fiecare zi - cauze și tratament
  • Diareea în timpul sarcinii
  • Tipuri de scaun - cum recunoști diareea și constipația (scala formei scaunului Bristol, BSFS)
  •