am nevoie de un raspuns

23-01-2010
alyana
Nu este medic/terapeut
alyana
poate sa-mi spuna cineva daca sunt insarcinata desi am sterilet de un an si jumatate?de ce intreb asta ? pt ca luna aceasta nu mi-a venit ciclul menstrual, are deja intarziere 7 zile (si nu vreau sa cred ca sunt insarcinata)si nu stiu ce sa cred.ca eu de asta am optat pt sterilet ca sa nu raman insarcinata.ca cica e cel mai eficient.sunt nedumerita.ma lamureste cineva?multumesc
2 comentarii
0
24-01-2010, ora 20:08
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Intr-adevar, eficienta contraceptiva a steriletului este superioara multor ale metode. Dar, in afara de abstinenta totala, nu exista metoda care sa protejeze 100 %, nici chiar ligatura trompelor.
Deci, este extrem de improbbabil, dar nu cu totul exclus sa fie vorba de o sarcina. Daca intarzierea depaseste 10 zile, e timpul pentru un test de sarcina.
0
25-01-2010, ora 11:40
alyana
Nu este medic/terapeut
alyana
multumesc frumos pt ajutor
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul