am nevoie de un raspuns!!

03-11-2010
andr2ea_super
Nu este medic/terapeut
andr2ea_super
Buna ziua,
Problema mea este urmatoarea : acum ceva timp in urma am avut candida, am luat tratament si eu si prietenul meu si am crezut ca am scapat.de la un timp incoace am niste scurgeri vaginale albe si laptoase.in rest nu am absolut nimic...ma puteti ajuta cu un raspuns la aceasta problema va rog???oare ce poate fi??e normal????

va multumesc anticipat!
4 comentarii
0
05-11-2010, ora 16:14
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Poate fi o secretie normala.se stie ca de-a lungul unui ciclu menstrual de 28 de zile secretiile vaginale nu sunt aceleasi, ci difera atat cantitativ cat si ca aspect.daca apar si alte neplaceri [ usturimi, prurit, durere la contact.] poti face un examen al acestei secretii.
0
09-11-2010, ora 10:09
andr2ea_super
Nu este medic/terapeut
andr2ea_super
nu am alte simptome.doar cele mentionate, va multumesc din suflet pentru raspuns!
0
04-12-2010, ora 16:42
ENEIDA
Nu este medic/terapeut
ENEIDA
buna ziua doamna dr as vrea sa va inteb si eu ceva am luat ciprinol si niste ovule preparte si trebuie sa ma duc dupa 7 zile sa mi iau analize de secreti si papapnicolau dar nu stiu daca dupa ce termin ciprinolul sau ovulelel acu le am termiant pe amandoua dar am mai avut vreo 3 ovule dupa ce am termiant ciprinoul cand sa socotesc 7 zile ?ca tre sa mi vina si problemele?mi a trecut cat am luat tratamntul dar acu ma ustura iar.mi a gasit si un polip ziea domnu dr ca er inflamat dar acu dupamtrtamnt tot ma doare se poate sa mi am un microb?ma confrunt cam de mult cu asa ceva se mai trce vreodat definitiv?multumesc
0
09-12-2010, ora 12:11
vali1812
Nu este medic/terapeut
vali1812
buna ziua, am si eu o problema pe care sper sa o pot rezolva cu ajutorul dumneavoastra.Sunt insarcinata in 20 de saptamani si la servici nu pot sa mai merg, e frig si ar trebui sa stau 12h in picioare, medicul de familie nu poate sa-mi mai dea concediu medical.Ce mai sfatuiti sa fac?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  •