am nevoie de raspunsul unui doctor

03-12-2007
ctln2230
Nu este medic/terapeut
ctln2230
in urma cu 6 sapt am intretinut relatii sexuale orale neprotejate cu o fata cele normale fiind protejate...care fara sa vrea m-a zgariat cu dintii. a 2-a zi am observat o leziune moale, umeda (iesea un lichid cla)r pe partea interioara pielii care inveleste capul penisului. La inceput leziunea nu a fost dureroasa nici macar la atingere (ma spalam in zona aceea cu apa si sapun fara sa simt vre o durere). Dupa una din spalari cand am frecat mai puternic zona cu pricina.(care arata ca o rosatura.ca atunci cand s-a apart o basica mai mare fara a avea insa nici un moment basici sau vezicule) aceasta a devenit dureroasa.rosie...parea ca s-a infectat. leziunea s-a vindecatin apoximativ o sapt.insa au continuat sa-mi apara niste bubite rosii.care au trecut si ele in cateva zile. Din pacate la doctor am ajuns dupa ce s-a vindecat complet si singurele analize pe care le-am facut au fost vdrl si tpha (pt sifilis) care au iesit negative amandoua. Cu toate ca parea ca s-a incheiat toata problema.am obs ca atunci cand ma spal cu apa calda si sapun pe penis imi apar in zona capului bubite foarte mici (ca o iritatie...sau ciperca !?) de parca a-si fii avut niste basicute care s-au spart(fara a fi avut vreodata basicute)...acestea nu ma mananca nu ma dor. nu ma ustura si trec in max 24 ore. Va rog frumos sa-mi spuneti ce ar putea fii si ce trebuie sa fac.Va multumesc
1 comentarii
0
06-12-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie, Iasi
Dr. Dorin Mihalache
Probabil ca este o iritatie. Puteti lua in consideratie schimbarea sapunului.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.