am nevoie de mai multe informatii

01-11-2008
mika_miha2001
Nu este medic/terapeut
mika_miha2001
Eu si prietenul meu facem sex foarte des si nu de curand am observat amandoi ca penisul lui i s-a marit(si in lungime si in latime) si se excita foarte mult, desi v-am spus de problema cu negii genitali care ii am si am urmat in mare parte sfatul dumneavostra, as dorii sa stiu ce se poate intampla daca acesti negi nu sunt tratati imediat si vor fi tratati (peste saptamani sau chiar luni), mai este o problema, lui ii apar aceste "broboane" si in 2 sau 3 zile daca nu avem contact sexual dispar, in schimb la mine nu se intampla asa, si cred ca am mai spus asta dar defiecare data cand avem contact sexual trebuie sa ma spal in interiorul vaginului cu un sapun care contine PH neutru, eu mai am si candida si folosesc o crema lomexin si ce a fost mai grav dupa parerea mea (imi aparusera niste chegulete mici k frimiturile de paine albe si foarte cremoase si moi), ei, acestea au disparut de cand folosesc aceasta crema in schimb nu stiu cum sa scap de miros iar culoarea este foarte galbuie spre verzui, imi este tare frica sa nu i se intample ceva grav prietenului meu din cauza bolii mele, si am mai observat de cand ma spal in vagin ca am 2 negi maricei pe lateral.Suntem impreuna de un an si aceste probleme au inceput sa apara de 2 luni, nici unul dintre noi nu a mai avut alte contacte sexuale de cand suntem impreuna, este posibil ca acesti negi sa ii fii luat unul dintre noi mai demult pana a ne cunoste noi si sa se fii manifestat tocmai acuma pentru ca prima oara la mine a aparut, am avut un cos si l-am stors exact langa vagin si mi-am facut un pic de rana si dupa 2 saptamani mi-au aparut acesti negi, as vrea sa imi dati mai multe informatii.Prietenul meu nu este deloc ingrijorat desi are si el 2 negi de cateva saptamani care nu i-au mai disparut cum sunt ceilalti din jurul gulerului, si repet imi este tare frica sa nu ii apara altceva mai grav.Eu am mai folosit si ovule gincozon pentru candida dar nu a dat roade, 2 zile imi era bine si dupa 2 zile imi aparea mirosul si culoarea la loc, as vrea sa scap mai intai de candida si apoi sa ma apuc de ce mi-ati recomandat pentru negi, credeti ca daca folosesc cele 10 ovule de betatina o sa imi treaca negii din vagin?pentru ca cei exteriori dau inapoi de cand folosesc o crema din propolis si pelin, doar cei mici cei care sunt mai mari nu am vazut nici-o schimbare.astept raspunsul dumneavoastra, va multumesc!
4 comentarii
0
02-11-2008, ora 06:39
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Ce rost are sa te mai tratezi! Lasa negii acolo! Ca si asa aceste "carnuri " si infectii genitale vad ca fac bine la orgasm, sporesc placerea! Sau poate peste " saptamani, luni " , ce zic eu, chiar peste catoiva ani veti vizita si voi un doctor, acolo, nu pentru altceva, doar pentru mai multa informatie. Iti ofer tot eu mai multa informatie, invitandu-te pe Google "Human Papilloma Virus " imagini, Poate totusi veti merge la un dermatolog sa va tratati!!!
0
04-11-2008, ora 21:10
xfile
Nu este medic/terapeut
xfile
cum spune si doc de mai sus solutia e simpla.decat sa stai sa ceri sfaturi de la persoane care nu au cum sa te ajute cu adevarat decat cu vorbe...mai bine mergi fuga si tu si prietenul tau la doctor.tu te poti programa la ginecolog iar el la dermato.sau puteti merge si mai bine amandoi la dermato-venerice.nu este nici o rusine...faceti programare prin tel si mergeti la un cabinet privat unde se pastreaza discretie si se lucreaza la un nivel profesional.degeaba aplici tu creme si alte tratamente locale din auzite caci nu te ajuta prea mult...paote chiar sa agraveze.Nu va panicati...deoarece nu se moare din asa ceva asta e clar.dar se pot ajunge la neplaceri destul de mari din privinta bolilor cu transmitere sexuala.asa ca stiti ce aveti de facut cat mai rapid.in ceea ce priveste negii daca nu sunt prea mari se trateaza cu niste solutii locale pe baza de iod...si dispar in cateva sapt.cat despre secretia galben verzuie nu e un semn prea bun deoarece poate fi un gonococ sau chlamidia pe care cu siguranta il are si prietenul tau si care se trateaza cu antibiotice intr-o sapt doua.Eventual dupa tratamentul antibiotic tu va trebui sa faci si un consult ginecologic sa vada care e treaba cu negii daca au disparut daca sunt si alte parti (pe col) eventual sa faci si un test papa nicolau...oricum medicii vor sti ce au de facut.Cauta un cabinet bun unde ai tu incredere si se va rezolva.Pe perioada tratamentului este neaparat nevoie de abstineta(nici o forma de sex nici kiar masturbare )pt k vindecarea sa fie garantata.Si apoi dupa tratament folositi o perioada prezervativ pana sunteti siguri k v-ati vindecat.Succes p/s:eu zic sa nu te mai speli in interiorul vaginului cu nici un fel de sapun decat sa faci spalaturi vaginale.intreaba la farmacie ce ceaiuri sunt potrvite sau ce produse pt asa ceva pt ca spalatul cu sapun este unul din motvele pt care nu scapi de candida.acesat irita zona.
0
19-11-2008, ora 18:13
gerogescu
Nu este medic/terapeut
gerogescu
din ce oras esti ? ca sa ti recomand un cabinet de specialitate.
0
23-11-2008, ora 23:53
olimpia71
Nu este medic/terapeut
olimpia71
Dacaaveti chef de sex nu e nimic serios/dar vezi ca sepoate muri si in p...a
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Mărirea penisului - care metode funcționează, conform studiilor?
  • Lipsa excitației - de ce nu mă excit?
  •