am nevoie de indrumare, nu ajung la orgasm. va rog

25-08-2009
s.ana
Nu este medic/terapeut
s.ana
am si eu o problema.nu pot ajunge la orgasm.sunt cu iubitul meu de 1 an si 8 luni si am ajuns o singura data la orgasm vaginal si alteori "ajutata" la orgasm clitoridian dar acum nici macar asa nu pot ajunge si sunt foarte suparata din aceasta cauza.imi scade si apetitul sexual pt ca stiu ca n-o sa fiu satisfacuta la final si el o sa fie suparat pt ca eu nu ajung"printre nori". ma intelege dar se simte rau cand termina doar el si eu nimic. mi-a spus adesea ca ar prefera sa fie invers, sa fiu eu cea care se simte bine la final si el sa ma priveasca.ce pot face?
27 comentarii
0
25-08-2009, ora 15:44
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Schimbati partenerul.
0
26-08-2009, ora 13:41
s.ana
Nu este medic/terapeut
s.ana
nu pot, nici nu vreau pt ca il iubesc
0
26-08-2009, ora 17:42
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
:-).. a fost un test...
Consulta atunci un medic homeopat. Astfel de probleme au mai mult o natura emotionala la care homeopatia poate sa patrunde si poate schimba catre natural.
In cuvinte de psiholog: exista un blocaj emotional care conduce la blocaj de orgasm, mai ales in caz de asteptari continue. Asteptarile creeaza si mai mare blocaj si asa mai departe... si acest blocaj devine unul psihologic care nu poate fi biruit de la sine.
Mai ales ca si partnerul sugereaza astpetarile nesatisfcaute in mod constient sau inconstient...

Incearca homeopatia la un medic bun care face homeopatia clasica, unul ca Dr. Jurj din Timisoara.
0
28-08-2009, ora 17:03
tess67
Nu este medic/terapeut
tess67
Draga s.ana as vrea sa iau legatura cu tine ( sunt in situatia ta sau mai rau si vreau sa vorbim)
0
29-08-2009, ora 11:04
s.ana
Nu este medic/terapeut
s.ana
sigur, lasa adresa de mess sau putem vorbi pe forum
0
29-08-2009, ora 14:32
tess67
Nu este medic/terapeut
tess67
id-ul meu e: pandeleadoinita
0
29-08-2009, ora 23:01
rasffy
Nu este medic/terapeut
rasffy
si eu sunt in aceeasi situatie!! stiu cum e ! spuneti-mi ce a-ti facut?
0
02-09-2009, ora 11:51
tess67
Nu este medic/terapeut
tess67
s.ana nu ti-ai adaugat ID-ul meu, sa putem comunica !!!!!!
0
19-09-2009, ora 23:34
anca cornea
Nu este medic/terapeut
anca cornea
tess67, ti-am scris, gasesti mesajul meu pe mess.
putem schimba pareri
numai bine
anca
0
20-09-2009, ora 04:22
bellisima20
Nu este medic/terapeut
bellisima20
buna..ajutati-ma si pe mine sunt in aceasi situatie ca si voi..ati putut rezolva ceva?
0
09-08-2015, ora 17:43
Emilia14
Nu este medic/terapeut
Emilia14
Ajutor si eu sunt in aceeaşi situaţie... Help me
1
09-08-2015, ora 17:47
Emilia14
Nu este medic/terapeut
Emilia14
Nu sti ce sa fac sa pot sa ajung la orgasm... Fetelor care sunteţi in aceeaşi situaţie... Haideţi sa vb...
0
04-11-2015, ora 12:26
Psiholog Berdei Roxana
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Berdei Roxana
Buna Emilia,
ce varsta ai?
0
06-11-2015, ora 17:55
Puneeta
Nu este medic/terapeut
Puneeta
Buna seara si eu sunt in cam aceeasi situatie, nu reusesc deloc sa am orgasm atunci cand fac dragoste, as vrea sa stiu ce pot sa fac sa ajung la terminare, va rog sa imi dati un raspuns, atunci cand ma masturbez reusesc sa am orgasm dar cu penisul nu.
0
09-11-2015, ora 19:33
Dr. Rares Ignat
Psihologie, Bucuresti
Dr. Rares Ignat
cum stati cu preludiul Puneeta? esti suficient de stimulata sexual atunci cand incepeti sa faceti dragoste? atunci cand te autosatisfaci, orgasmul e unul vaginal sau unul clitoridian?

Dr Rares Ignat
psihoterapie pentru depasirea obstacolelor din viata de cuplu si familie
0
22-11-2015, ora 22:01
Puneeta
Nu este medic/terapeut
Puneeta
Buna seara, atunci cand ma autosatisfac am orgasm clitoridian nu vaginal, eu vreau sa pot ajunge la terminare atunci cand o fac cu partenerul si nu reusesc, daca ma autosatisfac reusesc sa am orgasm.
0
23-11-2015, ora 04:07
doctorandus
Nu este medic/terapeut
doctorandus
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Myth_of_the_Vaginal_Orgasm
0
01-12-2015, ora 14:42
LauraJulia
Nu este medic/terapeut
LauraJulia
Buna am si eu problema asta sunt cu iubitul meu de 10 luni si nu am reusit sa ajung la orgasm, si asta il afecteaza si pe el, incerc sa ii explic ca nu e vina lui, nu stiu ce sa fac, help !!!
0
10-12-2015, ora 03:58
doctorandus
Nu este medic/terapeut
doctorandus
Cum era bancul ala? Cat ai degete si limba, legea tarii nu se schimba.
0
29-01-2016, ora 12:54
DanielaOlariu91
Nu este medic/terapeut
DanielaOlariu91
Am 24 de ani si sunt casatorita de 6 ani. Nu am avut niciodata orgasm vaginal cu sotul meu, doar clitoridian. Din toata viata mea sexuala am avut orgasm vaginal cu un singur barbat. Libidoul e din ce in ce mai scazut. Unde gresesc daca nu ma pot concentra pe ceea ce fac in timpul actului sexual?
0
11-09-2016, ora 02:29
GEORGIK9104
Nu este medic/terapeut
GEORGIK9104
Fetelor multe dintre voi sunteți deja destul de norocoase pentru ca deja a-ți avut cel puțin un orgasme, eu în schimb nu reușesc de nici un fel
0
05-10-2016, ora 14:44
Dr. Rares Ignat
Psihologie, Bucuresti
Dr. Rares Ignat
Poate nu ar strica Daniela si Georgik daca ati apela la cateva sesiuni de psihosexologie pentru a clarifica unele aspecte ce tin de interactiunea sexuala cu partenerii vostrii. Acum e disponibila si o varianta securizata a psihoterapiei online (si nu doar varianta Skype, ce e nesecurizata). Daca imi trimiteti un mesaj privat va furnizez linkul (aici se considera reclama)

Dr Rares Ignat
psihoterapeut de cuplu-psihosexolog
0
11-10-2016, ora 20:04
GEORGIK9104
Nu este medic/terapeut
GEORGIK9104
Poate voi încerca atunci când voi avea un partener ! Mulțumesc oricum!
0
25-10-2016, ora 13:04
Dr. Rares Ignat
Psihologie, Bucuresti
Dr. Rares Ignat
Nu mai mira raspunsul tau Georgik...intr-un fel e normal sa gandesti asa. Majoritatea obstacolelor de natura sexuala reactioneaza mai bine atunci cand se abordeaza intr-o terapie de cuplu. Insa in cazul absentei orgasmului la femei, la fel ca si in cazul durerilor din timpul contactului sexual, e folositor ca primii pasi sa fie unii de terapie individuala. Progresele obtinute in terapia individuala sunt intarite mai apoi de interactiunea in cuplu.

Dr Rares Ignat
psihoterapeut de cuplu-psihosexolog
0
21-11-2016, ora 00:46
AlexandraAli
Nu este medic/terapeut
AlexandraAli
Eu vreau sa apelez la cateva sesiuni de psihosexologie, cum sa fac? Mentionez ca am aproape aceeasi problema
0
24-11-2016, ora 01:17
AlexandraAli
Nu este medic/terapeut
AlexandraAli
:( nu imi raspunde nimeni ???
0
20-07-2017, ora 19:34
Jason Bourne
Nu este medic/terapeut
Jason Bourne
In sfarsit dupa mult timp am ajuns sa fac dragoste cu sotia mea iarasi.

Am reusit s-o aduc la 4 orgasme si ar fi mers si mai departe daca n-ar fi deranjat-o vaginul care era prea sensibil (n-am mai favut sex de 1 an si jumatate).

Si inainte reușeam s-o pregatesc si s-o aduc la orgasm in mod repetat si multiplu.

-Secretul nu e intr-un penis mare (eu sant doar mediu) ci in cat esti de excitata emotional mental.
-I-am dat intalnire intr-un loc romantic
-Am cinat la un restaurant italian cu atmosfera romantica
-am petrecut timp pe o banca intr-un parc semi iluminat si ne-am sarutat clandestin
-am dus-o la hotel si i-am aratat cat de mult o vreau

Primele 3 orgasme au fost venite natural si foarte repede iar al patrulea a fost cu permisie. I-am spus ce sa faca si sa se abtina pana i-am dat voie. Si cand a avut voie.am crezut ca ne aud ceilalti din hotel.

Cred ca imaginatia si emoțiile trebuiesc stimulate inainte de corp si asta e lucru dracului pt un barbat.
La cata tandrete au barbatii romani.

Un alt factor poate cel mai important este inlaturarea stresului care inhiba orice dorința intima.

Sotia nu vrea ai nici nu e interesata in orgasm clitoridian ci doar vaginal pe care il obtine foarte usor.

Avantajul meu este ca pot rezista in pat foarte mult cu ea. Doar daca ar fi o alta femeie care sa stie sa ma domine m-ar termina mai repede.

Din nou, creierul e cel mai important organ sexual.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Absența plăcerii în timpul actului sexual
  • Tipuri de orgasme
  •