imflaturi rosii, mi se umfla gitul ca nu pot respira, ochii ca nu vad deloc si buzele ca nu pot minc

14-10-2012
Sergiu91
Nu este medic/terapeut
Sergiu91
cred ca problema mea e grava, nu am stat in spital niciodata ca nu am avut motiv, dar acum vrio citiva ani imi apar imflaturi rosii pe tot corpul- nu pe tot odata partial, cel mai strasnik e atunci cind mi se umfla gitul ca nu pot respira, ochii ca nu vad deloc si buzele ca nu pot minca si vb... Am fost pe la medici miau zis ca e alergie dar ma pazesk la maximum si totdeauna, am nevoie de ajutor daca poate cineva stie cei asta sau a patit doamne fereste va rog adresative, am nevoie de ajutor...
5 comentarii
0
14-10-2012, ora 08:22
Sergiu91
Nu este medic/terapeut
Sergiu91
daca e nevoie de poze pot sa vi le acord...
0
14-10-2012, ora 12:51
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Ce ai tu pare sa fie alergie, asa cum ti-au spus medicii.
Trebuie sa identifici substanta la care esti alergic. Poti face alergie la detergenti ( sapun, sampon), alimente, par de animale ( caine, pisica, etc), polen, si lista poate continua. Inclusiv la anumite plante din care se face ceai poti avea alergie.
Clateste-ti suplimentar hainele, nu folosi balsamuri de haine, schimba-ti samponul si sapunul si foloseste produse destinate bebelusilor ( le gasesti la raionul de bebelusi), ai grija e bei si ce mananci etc.. Identifica la ce esti alergic si vei vedea ca iti va trece.
Am trecut si eu prin asa ceva, aveam alergie insa nici eu nu credeam ce imi spuneau medicii, am luat mai multe masuri si am scapat de ea.
0
14-10-2012, ora 13:09
Sergiu91
Nu este medic/terapeut
Sergiu91
multumesc mult! dar nu pot depista de la ce am alergie si inca una, ea merge adica de la buza se ridica la nas de la nas la ochi si tot asa, se umfla vazind cu ochii putin mai greu se desumfla, datimi vriun sfat cum sa incerc sa aflu de la ce am alergie cred ca totusi e in legatura cu alimentatia, am incercat in 3 zile sa maninc absolut diferit nici ciai de acelasi fel, si alergia s-a dezvoltat in fiecare zi uniform, unika ce am consumat in aceste trei zile este uleiul dar nu cred ca el poate fi pricina
0
14-10-2012, ora 21:27
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
intrebarea otiliei:

poti fi alergic SI la:
par de animale ( caine, pisica, etc)

ai animalute in ap.???!?
0
14-10-2012, ora 21:36
Sergiu91
Nu este medic/terapeut
Sergiu91
nuam animale si nici nu ma apropii de altele
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: