am intarziat sa iau pastila 11 ore si jumatate?

17-01-2012
mariabc
Nu este medic/terapeut
mariabc
Buna seara, iau anticonceptionale harmonet de un an si jumatate luna aceasta am uitata sa iau prima pastila din blister respectiv joi la ora 22 si mi-am amintit de ea vineri la ora 9.30 dimineata cand am luat pastila uitata.Vineri seara am luat pastila la ora potrivita la fel sambata si duminica iar luni, adica azi am avut un contact sexual fara protectie suplimentara.Intrebarea mea este sunt protejata sau sa iau pastila de urgenta cat mai sunt in fereastra de 72 de ore?
2 comentarii
0
17-01-2012, ora 17:55
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Nu lua pastila de urgenta, esti protejata, nu te speria. Pastila de urgenta nu se ia niciodata in acelasi timp cu anticonceptionalelele, provoaca dezechilibre hormonale foarte grave. Oricum, esti protejata asa ca nu ai motive de ingrijorare.
0
18-01-2012, ora 00:41
mariabc
Nu este medic/terapeut
mariabc
multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul