am facut o multime de analize si toti doctorii mi-au spus ca sunt perfect

19-09-2007
stancu ana maria
Nu este medic/terapeut
stancu ana maria
Am o intrebare simpla cu o cauza si mai simpla. De peste un an am dureri de cap ciudate...(de precizat ca eu nu am fost niciodata genul de persoana cu dureri de cap). Spun ciudate pentru ca am facut o multime de analize si toti doctorii mi-au spus ca sunt perfect ok cu toate ca eu eram lesinata langa ei. Ca si cum te-ar curge sange din nas in fata doctorului si el iti spune ca NU iti curge sange din nas:). Durerile de care va spun sunt de durata aproximativ o zi doua maxim dar foarte puternice si insotite mereu de amortiri totale a membrelor pe partea stanga. Am facut o multime de analize inclusiv cardiologice si nu a iesit anormal sau defect...in mare. Cu toate ca sunt foarte slaba...la 1, 61 inaltime am 37 maxim 40 de kilograme...nu sunt anemica si nu am probleme de genul lipsa de calciu sau fier...etc. Si credeti-ma ca am facut analize sofisticate si peste tot in tara. Tatal meu spune ca ar fi bine sa fac o tomografie. Sincera sa fiu nu prea stiu in ce consta o tomografie si daca ma poate ajuta cu ceva (si nici n uam o situatie financiara pe masura posibilitatilor si tomografia costa). In privinta durerilor de cap mai pot spune ca am momente cand pentru cateva secunde imi pierd vederea cu totul...(ps: nu am probleme cu ochii) ametesc foarte tare si uneori tremur ore in sir fara sa ma pot opri. Cand ma supar sau fac efort ceafa parca imi plesneste pur si simplu si tamplele ma innebunesc de durere...in general atunci imi pierd vederea...ca si cum totul e pe baza psihologica. In rest rar...cam o data pe luna mai exact...mi se intampla sa lesin de durere de cap cand pur si simplu ma doare ceafa de parca as fi primit o lopata mare in cap.
Va rog frumos sa-mi spune-ti si mie daca e cazul sa fac o tomografie sau sa o las balta.
Sa nu uit sa va spun ca tot de cand au inceput durerile de cap puternice rau cum ma prinde vreo raceala ma tine cu saptamanile si fac numai forme foarte puternice de raceala..neputand nici sa ma ridic din pat si avand febra foarte mare in general. Deasemenea cu toate ca sunt extra obosita (asea ma simt) nu pot sa dorm...avand foarte des cosmaruri (asta de mic copil) si nu ma ajuta nici somniferele.
Astept un raspuns...va rog frumos...sunt inca tanara si vreau sa ma pot bucura de viata ca toti prietenii mei si surorile mele.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.