am dureri in timpul actului sexual de 8 luni

26-08-2007
suzy
Nu este medic/terapeut
suzy
sunt disperata, nu stiu ce sa mai fac...de cand mi am inceput viata sexuala, adica de 8 luni, am dureri groaznice in timpul contactului sexual.la inceput am crezut k este "durerea de inceput", dar a trecut deja prea mult timp si ma ingrijorez.am fost la ginecolog, mi a spus k am vaginita de nush ce fel...am urmat un tratament cu fasygin si mycoheal vaginal cream. dupa tratament la primul contact nu am mai avut dureri, dar apoi au inceput iar. apoi am luat niste ovule, nu mi aduc aminte cum se numeau. imi puteti spune cum as putea sa tratez, va rog? sau macar sa mi recomandati un doctor ginecolog bun din bucuresti, caci eu am nimerit la o doctora care sincer ma speria si asta m-a facut sa nu mai merg la ea.se poate agrava dak nu tratez la timp?este posibil ca din acesta cauza sa nu mai pot avea copii mai tarziu cand imi voi intemeia o familie?va multumesc tuturor care imi veti raspunde
2 comentarii
0
26-08-2007, ora 00:00
suzy
Nu este medic/terapeut
suzy
ink ceva...am inteles k la baietii care au dureri in timpul contactului exista o interventie chirurgicala? se poate vorbi despre asta si la noi, fetele? :D
0
03-10-2007, ora 00:00
Roxana_Gh
Nu este medic/terapeut
Roxana_Gh
Asigura-te in primul rand ca nu e o cauza organica, trateaa-o, apoi daca nici asa nu se rezolva problema, incearca o schimbare de atitudine in privinta sexului... poate fi o cauza psihica (care nu-ti permite sa te destinzi), de partener (prea grabit, tu nu esti suficient de pregatita)...
Nu sunt medic, vorbesc din propria experienta...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea sexuală după naștere - ce spun studiile
  •