am aslo marit

20-02-2009
d.vali
Nu este medic/terapeut
d.vali
buna seara. am 22 ani. acum 2 saptamani mi-am facut analizele la aslo si am aflat ca il am 586. ma dor foarte rau incheieturile de la maini, picioare si spatele in zona de jos. am facut si un exudat si nu am nici o infectie in gat. am mai avut probleme cu aslo acum vreo 12 ani si am urmat tratament cu moldamin. am consultat si medicul de familie care mi-a spus ca nu am reumatism pt ca acesta se manifesta altfe: prin umflaturi, roseata a pielii. din ce cauza sa fie aceste dureri ?cateodata nu le mai suport ma deranjeaza. nu as vrea sa mai fac moldamin pt ca este foarte dureros. din ce cauza crede-ti ca ar putea fi aceste dureri daca nu este reumatism? mai am probleme si cu amigdalitele mi se imflameaza la fiecare raceala. ce as putea sa fac?
1 comentarii
0
21-02-2009, ora 12:12
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Buna dimineata! Mergi pentru stabilirea diagnosticului si a tratamentului la un consult reumatologic si un consult ORL, este necesar sa faci mai multe investigatii sangvine( hemoleucograma, VSH, fibrinogen, proteina C reactiva, complement, electroforeza proteinelor si imunoelectroforeza, factor reumatoid, Ac antinucleari, HLA B27), o radiografie a coloanei lombare si a articulatiilor sacroiliace; numai bine
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.