am o durere imensa vreau un raspuns

30-01-2011
orbulescu
Nu este medic/terapeut
orbulescu
buna ziua am si eu o problema mare acum cam de vreo 2 am lucrat la camp si seara cand am ajuns acasa sa fac baie am gasit la pasarica o grapa mare care era prinsa pe buza dreapta eu am tras de ea si am scos-o am crezut ca am scapat de acea grapa... dar cam peste o saptamana in acelasi loc mi sa infectat sa umflat si sa facut un nod mare care cam peste o saptamana s-a spart si curgea puroi din acel nod dar pana nu sa spart am avut dureri frt mari de nu am putut sa stau in picioare daca ma ridicam cadeam jos ameteli si mi se negrea vederrea si de atunci tot aceleasi simptome le am cam la fiecare luna mi se umfla si deja am 3 nodule cand mi se umfla una cind alta durreaza cam 3 sau 4 zile si se sparge o besica cu puroi si mi se face rana am fost la medic si mi sa prescris ampicilina capsule si tetraciclina unguent doar atat dar va spun ca mi se umfla nodul cat o acadea de mare nu mai pot nici sa merg pe picioare ce ma freaca rau va rog sa-mi spuneti ce ar fi de facut ca nu mai pot cu aceste dureri sper ca cineva sa imi citeasca mesajul si sa ma ajute cu ceva va rog dn suflet va multumesc mult si astept un sfat de la cineva...
2 comentarii
0
31-01-2011, ora 13:26
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Care a fost diagnosticul pus la control?
0
31-01-2011, ora 22:51
orbulescu
Nu este medic/terapeut
orbulescu
am o problema am un nod la organele genitale exat ca un furung va rog datimi si mie detali ce este de urmat nu am fost la nici un medic sant propusa sa ma duc ca am dureri extrem de mari cam la 3 luni mereu mi se unfla si nu pot merge si fac si temperatura pana mi se sparge si nu pot niki mana sa o pun macar acolo si niki nu sufa nici hainele pe mine merg frt rau din cauza acesteia intro saptamna se duce se sparge si nu se curata tot ce exista in nodul acesta si nu pot sa ma storc k am dureri mari si este pielea fina. va rog indrumatima ce este de facut. raman cu speranta ca ms meu a fst citit si indata o sa primesc raspuns cu cele cuvenite. va multumesc si va doresc o zi placuta cu stima si respect din partea mea si va doresc toate cele buna. la revedere !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul