alunite albe pe interiorul pielii al penisului

29-03-2007
cocoboy
Nu este medic/terapeut
cocoboy
Varsta :14 ani, cls a8a.
Am aceste alunite albe pe interiorul pielii al penisului, sunt micute, nu ma mananca, le am de foarte mult timp si vreau sa stiu ce sunt acestea, nu ma deranjeaza cu nimik.Le am cam de pe clasa a5a - a6a. Repet! Nu ma deranjeaza cu nimik, vreau sa stiu ce sunt si daca este vreo boala a penisului ! Nu am avut contact sexual pana acum!
179 comentarii 12 ..... 5 6 Înainte ›
0
30-03-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Se numesc "veziculele perlate ale penisului" si NU reprezinta o boala!
Esti perfect sanatos!
0
18-04-2007, ora 00:00
Alex12
Nu este medic/terapeut
Alex12
exista vreun tratament sa dispara?
0
18-04-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Nu!
0
18-04-2007, ora 00:00
cocoboy
Nu este medic/terapeut
cocoboy
dar din ce cauza apar?
0
18-04-2007, ora 00:00
Alex12
Nu este medic/terapeut
Alex12
nu se stie.

midorin am inteles ca se pot cauteriza...am dreptate?
0
18-04-2007, ora 00:00
cocoboy
Nu este medic/terapeut
cocoboy
dar nu cred ca are rost... din moment ce... nu cauzeaza nimik
0
18-04-2007, ora 00:00
Alex12
Nu este medic/terapeut
Alex12
pentru aspect.tre sa faci munca de convingere cand te bagi cu gagik in pat si vrei fara.
0
21-01-2008, ora 00:00
Safyro
Nu este medic/terapeut
Safyro
cocoboy aceasi problema am si yo.din cate am vazut nu exista nici un fel de boala.dar vreau sa stiu dak dispar cu timpul???
0
13-05-2008, ora 00:00
mario06
Nu este medic/terapeut
mario06
sa nu cumva sa actionezi singur asupra lor.am fact greseala asta si mi am fact o rana de toata frumusetea dupa ce am folosit in exces o solutie cutanata.mi sa ars pielea de sub gland pe un cm...lasale in pace k nu cred k ne creeaza vreo neplacere.ciao
0
13-06-2008, ora 00:00
anonim 1
Nu este medic/terapeut
anonim 1
si nu trece?
cand va vedea o fata cand vreau sa fac ceva cu ea presupun ca va fi dezgustata si va pleca si va spune la prietene ca ala are bube pe penis?
ce sa fac sa treaca?
credeti ca e posibil sa imi incep viata sexuala fara probleme?
0
30-07-2008, ora 00:00
vadimka93
Nu este medic/terapeut
vadimka93
Varsta :15 ani, cls a9a.
Am aceste alunite albe pe interiorul pielii al penisului, sunt micute, nu ma mananca, dar cu timpul ele se inmultesc, le am cam de la vreo 11-12 ani.vreau sa stiu daca e ceva grav.am vreo boala a penisului? aceste alunite albe nu ma deranjeaza cu nimik.nu am avut contacte sexuale...
0
29-12-2008, ora 15:54
dj_dya
Nu este medic/terapeut
dj_dya
buna.va rog frumos sa ma ajjuta-ti si pe mine.sotul are niste bubite rosii si dureroase pe capul penisului.va rog sa imi raspundetzi.ce ar trebui sa facem ca sa-i treaca?
0
02-01-2009, ora 13:55
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
dj_dya, ia-l de manuta pe sotul tau si du-l la un dermatolog !!!
0
09-01-2009, ora 07:09
florin89
Nu este medic/terapeut
florin89
buna ziua! Am varsta de 19 ani si acum doua saptamani am facut sex oral cu o fata. Au trecut doua saptamani de atunci si am observat ca mi-au iesit doua puncte negre mici pe "capul" penisului si trei mai in jos. As dori un raspuns ce semnifica aceste puncte mici sau ce trebuie sa fac in continuare.
Multumesc anticipat
0
11-01-2009, ora 10:03
vinsiplec
Nu este medic/terapeut
vinsiplec
Buna Ziua am 18 ani si de aproximativ o saptamana am facut sex oral si sex neprotejat cu o fata..De atunci mi-au aparut niste bubite rosii pe capul penisului care nu ma dor sau nu imi creeaza nici un discomfort dar imi mai curge si un fluid daca nu urinez mult timp.Daca ma puteti ajuta...Va multumesc mult!
0
12-01-2009, ora 18:12
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
florin89, mergi la un medic dermatolog pentru a vedea ce este cu acele puncte negre!
0
12-01-2009, ora 18:14
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
vinsiplec, probabil ca ai contactat o boala cu transmitere sexuala!!
Mergi de urgenta la un medic dermatolog.
0
21-02-2009, ora 23:30
MARIO83FOREVER
Nu este medic/terapeut
MARIO83FOREVER
buna ziua

ma numesc marin si am mare nevoie de sfatul dvs. in august 2007 dupa vreo 5 zile de la un contact sexual mi-a aparut p capu penisului niste bubite mici albe care se spargeau dupa 2. 3 zile, apoi apareau altele si tot asa timp de vreo luna cand nu au mai aparut deloc. apoi pielea capului penisului a inceput sa se schimbe la culoare spre inchis si cu mici umflaturi mai mult k niste neregularitati si sa emane un miros urat si de atunci tot asa se manifesta. Am fost la dermatolog si mi-a dat travocort.mirosu si culoarea incep sa dispara dar dupa incetarea tratamentului apar iar. Am incercat si cu primafucin si cu primafucort park dar tot asa si tratamentul l-am tinut 2 sapt cum e indicat de dr. Va rog tare mult dak mi-ati putea spune ce boala e. multumesc anticipat
0
27-02-2009, ora 00:19
darkside
Nu este medic/terapeut
darkside
Buna ziua,

In parte dreapta a penisului pe interior pe acea pielita am o bubita cred o infiectie de culoare alba asemenea unei picaturi de corector ! Nu am mancarimi nu usturimi nu am nici o problema cu ea dar ma deranjeaza faptul ca a aparut acolo si as vrea sa stiu ce e ! O am de cateva luni si mi-a aparut dupa operatia de hernie inghinala nu stiu daca are o legatura dar mi se pare straniu ! Va rog astept raspuns cat de repede posibil !

Multumesc.
0
27-02-2009, ora 00:43
darkside
Nu este medic/terapeut
darkside
Am uitat sa mentionez : nu am avut nicodata un contact sexual :)
0
16-03-2009, ora 12:01
bratara
Nu este medic/terapeut
bratara
asa ceva am si yo.dar am observat ca acest lucru apare doar la colii intre 11-14 ani.oare este si la adulti?
0
16-03-2009, ora 12:02
bratara
Nu este medic/terapeut
bratara
copii
0
02-04-2009, ora 13:49
madan
Nu este medic/terapeut
madan
buna ziua de 2 zile miau aparut pe penis(cap) mici bubite albe din greseala leam stors si au ramas ca niste cosuri rosii, in afara de acelea miau mai reaparut...nu stiu care este cauza si ce tratament trebuie sa urmez pt k ele sa dispara, mentiozez k nu ma dor, ustura, mananca sau cv de genul asta.ma ingrijorez f tare nestiind ce sunt si de asemenea mia jena sa merg la un medic va rog sa ma ajutati...va multumesc!!!
0
15-06-2009, ora 15:45
Serghiac
Nu este medic/terapeut
Serghiac
Buna ziua De un aa imi dot apare la interval de 2 zile un fel de clei alb in jurul capului penisului.Este ceva grav???Care este tratamentul???
0
21-06-2009, ora 21:24
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Apa calda!
Capul penisului trebuie spalat zilnic, dimineata, cu apa calda !
0
24-06-2009, ora 16:56
alx90
Nu este medic/terapeut
alx90
bunaziuaMi-auaparutacum2zilenistebubiterosiisubcapulpenisuluinumajeneazacunimic...asteptunraspundeladumneavoastraMultumescanticipat
0
09-07-2009, ora 19:45
degeaba84
Nu este medic/terapeut
degeaba84
buna,
ma numesc adi si de aprox 3 sapt am o problema si nu stiu ce sa fac.
mi se ia pielea din jurul capul penisului(portiunea care este acoperita de piele, cand ma spal se desface pielea usor) si se simte si un miros asa deranjant, care inainte nu era.
nu am avut contacte sexuale decat cu prietena de multa vreme, deci este cam exclusa o bts.
ma spal zilnic si de mai multe ori pe zi...dar problema se repeta zi de zi, nu sunt iritatii doar ca se jupoaie pielea. si am mai observat in jurul iesirei uretrei intr-o parte pielea are o culoare galben-vanata(ca la o lovitura) de marimea unei mazare, chiar mai mica, si cred ca se mareste:( ce e de facut?
multumesc!
0
12-07-2009, ora 10:42
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Cred ca trebuie sa va examineze un dermatolog. Este posibil sa aveti o candidoza.
0
15-07-2009, ora 04:48
ION_B
Nu este medic/terapeut
ION_B
buna,
ma numesc ion, am 25 ani. mi-au aparut niste bubite albe cu diametrul aprox 0.5 mm grupate cate 10-15 in 3 grupuri pe partea interioara preputului. la decalotare se vad pe exterior pe partea inferioara. nu sunt dureroase sau purulente. nu stiu cand au aparut fiindca nu le-am simtit sau observat.
Ce credeti ca ar putea fi? astept raspunsul dumneavoastra.
Va multumesc.
0
15-07-2009, ora 04:58
ION_B
Nu este medic/terapeut
ION_B
am uitat sa mentionez. nu am avut contact sexual pana acum.
Adaugă un comentariu / răspuns
179 comentarii 12 ..... 5 6 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar alunițele?
  • Aluniță sau cancer de piele?
  • MIT: Alunițele cu fire de păr nu sunt maligne (canceroase)
  • Alunițele
  • Melanomul se dezvoltă mai degrabă din alunițe noi, decât din cele existente deja
  • Alunițele și petele maronii pot fi înlăturate în siguranță?
  • Legătura dintre numărul de alunițe și cancerul de piele
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  •