alunita ciudata | Forumul Medical ROmedic

alunita ciudata

15-08-2010
moniion
Nu este medic/terapeut
moniion
am o alunita mare, neagra, ciudata pentru ca de fiecare data dupa ce fac dus apar niste punctulete albe pe ea ca si cum s-ar deschide porii. ar putea fi cancerigena? este inestetica si as dori sa scap de ea, dar nu pe cale chirurgicala. am auzit de uleiul de ricin si de tinctura de propolis ca ar ajuta la uscarea ei. este adevarat? multumesc anticipat :)
1 comentarii
0
16-08-2010, ora 15:37
d_christyne
Nu este medic/terapeut
d_christyne
nu sunt medic dar sincer nu am auzit de modalitati pe cale naturala de a face sa dispara o alunita. daca e cancerigena nu te ajuta cu nimic sa ca incerci sa o faci sa se usuce prin mai stiu eu ce modalitati babesti poate inrautatesti lucrurile. eu mi-am scos o alunita deranjanta chiar daca nu era cancerigena, am facut-o cu un laser printr-un procedeu numit electrocauterizare la medicul dermatolog, a durat 3 minute totul, nu am simtit nimit pt ca mi-a facut un anestezic local si am plecat pe picioarele mele si nici macar nu a costat mult procedura in sine.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • AluniÈ›ele
  • Melanomul se dezvoltă mai degrabă din aluniÈ›e noi, decât din cele existente deja
  • AluniÈ›ele È™i petele maronii pot fi înlăturate în siguranță?
  • Legătura dintre numărul de aluniÈ›e È™i cancerul de piele
  • Mit: dacă rupi o aluniță faci cancer - adevărat sau fals?
  • Nev congenital (aluniță din naÈ™tere) de mari dimensiuni - ce trebuie făcut
  • AluniÈ›e cu risc - când e indicat să mergem la dermatolog
  •