alopecie cicatriciala

14-05-2007
nusa
Nu este medic/terapeut
nusa
In timpul sarcinii mi-a cazut parul pe o portiune de 3 cm cu tot cu radacina si am urmat un tratament cu DERMOVATE si cu ALOPEXIS dar fara nici un rezultat. Se poate face transplant de par sau mai exista tratament.
7 comentarii
0
22-05-2007, ora 00:00
DanV
Nu este medic/terapeut
DanV
Carenta de vitamine B are de obicei asemenea efect, iar sarcina cere de obicei un aport suplimentar de vitamine, minerale, substante nutritive, etc.
In plus iti pot povesti despre Daniela, afectata ani de zile de alopecie cicatriceala, ajunsa cheala de-a binelea : in final radacina parului s-a regenerat si tot capul i s-a acoperit cu par.
Trimite-mi o adresa de email.
0
22-05-2007, ora 00:00
DanV
Nu este medic/terapeut
DanV
Si inca una pentru ca cea trimisa nu poate fi folosita. Primesc mesaj de eroare la transmitere email.
0
01-07-2007, ora 00:00
G.Paunescu
Nu este medic/terapeut
G.Paunescu
Buna ziua DanV! Te rog cand vezi acest mesaj sa-mi trimiti un mail - cu privire la tratamentul Danielei pentru alopecie cicatriciala, spitalul si medicul sau. Te rog foarte mult AJUTA-MA!!! Multumesc!
0
02-07-2007, ora 00:00
DanV
Nu este medic/terapeut
DanV
Am trimis. Sunteti multumit ?
0
04-07-2007, ora 00:00
G.Paunescu
Nu este medic/terapeut
G.Paunescu
Multumesc pentru ajutorul acordat! Ramane sa ma conving de puterea miraculoasa a acestei plante! Va multumesc inca o data!
0
23-05-2011, ora 21:09
mari 73
Nu este medic/terapeut
mari 73
am 37 ani, in urma cu 3 ani am fost diagnosticata cu alopecie cicatriceala.Am facut foarte multe tratamente dar fara nici un rezultat.credeti ca mai am vreo sansa de a-mi creste parul picat pe mai multe portiuni ale capului?daca stie cineva un remediu va rog sa-mi scrieti -*


(*modificat de admin)
0
17-02-2021, ora 15:36
Gabbriella
Nu este medic/terapeut
Gabbriella
@DanV puteți să mi spuneți și mie vă rog ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce chimioterapia produce căderea părului?
  • Peste 200 de gene implicate în apariția cheliei
  • Inteligența artificială ajută la crearea de plasturi cu microace ce regenerează părul la șoareci
  •