alimentatie la copil

09-08-2010
li_ana7
Nu este medic/terapeut
li_ana7
buna ziua! v-as ruga sa ma lamuriti cat ou ii pot da saptamanal fetitei mele de 2 ani si trei luni. va multumesc.
4 comentarii
0
12-08-2010, ora 15:27
claudiaioana
Nu este medic/terapeut
claudiaioana
oul contine fier sie foarte sanatos pentru copiii. fiului meu ii place sa manance cu branzica si cu rosii ardei etc ;i ii dau de 2-3 ori pe saptamana.
0
04-11-2010, ora 18:13
angelica303
Nu este medic/terapeut
angelica303
Buna sera.Sora mea are un baietel de un an si 7 luni.Baiatul foarte"sensibil "..dar mai ales nu mananca mancare absolut deloc.Au incercat spun ei tot felul de supe de piureuri etc si nimic.Abia deschide gurita si parca nu poate inghiti.I s-au facut tot felul de analize si nici o problema.Intrebarea mea este "nu dauneaza numai acel lapte praf cu cereale de cateva ori pe zi si cateva ori pe noapte? si apa.Asta mananca el zilnic la biberon.Ei stau linistiti ca le-a zis pediatra ca pana la 2 ani sa il lase sa manace lapte daca asa vrea ca atata timp cat ia in greutate e k.Este destul de grasut cred ca are 12 kg.Este k? multumesc!
0
05-11-2010, ora 15:45
Rica Venturiano
Nu este medic/terapeut
Rica Venturiano
Eliminati cerealel obligatoriu, cele cu gluten nu se dau copiilor sub 7 ani.

Vedeti blogul din profilul meu si topicurile deschise de mine.
0
30-03-2011, ora 14:09
myreille
Nu este medic/terapeut
myreille
Ce legatura are oul despre care a intrebat femeia cu ce ai zis tu? Fii la subiect, pls!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Impactul alimentației copilului în primii ani de viață asupra sănătății mentale și personalității acestuia
  • Importanța monitorizării alimentației în primele 24 de luni de viață
  • Un nou program îi ajută pe copiii mici să capete autocontrol și obiceiuri alimentare sănătoase
  • Importanța accesibilității alimentelor acasă pentru o dietă sănătoasă a copilului mic
  •