alergie sau candidoza | Forumul Medical ROmedic

alergie sau candidoza

06-07-2011
mosoru
Nu este medic/terapeut
mosoru
am o problema care s.a agravat dramatic...mi s-au prescris de catre medic ovule viviflor pentru candidoza (acesta a constatat vizual acest lucru nu prin analize).le-am luat desi precizez ca eu nu am avut niciun simtopm inaite de aceste ovule.de 3 zile am niste macarimi (cateodata deabia ma abtin sa nu ma scarpin de aceaia nu prezint roseatza) in zona vaginului (in exterior) si acum observ si niste pori albiciosi...nu stiu ce sa fac... astazi o sa contactez medicul dar medicul asta ce sa-mi zica daca el mi le-a recomandat... va rog ajutati-ma cu niste pareri
4 comentarii
0
06-07-2011, ora 10:51
floare albastra
Nu este medic/terapeut
floare albastra
Spune-i sa-ti faca o analiza la secretie cu antifungigrama, ca sa stii exact ce substanta vindeca candida ta...si poate totusi iti trebuie alte ovule, ViViflor, sunt mai mult pt refacerea florei vaginale..in unele cazuri vindeca si candida dar in altele, nu sunt suficiente..eu zic sa schimbi si medicul...
0
06-07-2011, ora 13:47
mosoru
Nu este medic/terapeut
mosoru
pai clar o sa-l schimb...adica nu am avut absolut niciun simptom si nu inteleg de la ce sa fi patit asa ceva adica pot produce ovulele astfel de reactii... crezi ca ar fi posibil sa fie o alergie.oricum trebuie musai sa-mi fac analizele
0
06-07-2011, ora 23:16
floare albastra
Nu este medic/terapeut
floare albastra
Se prea poate sa fi avut ot reactie alergica, am citit in prospect ca persoanele care au hipersensibilitate la estriol, sa nu-l foloseasca..sau poae fii si de la candida datorita intensificarii ei, intreaba medicul si poate te va lamuri..
0
07-07-2011, ora 09:19
mosoru
Nu este medic/terapeut
mosoru
azi ma duc la alt medic...am vb cu o pr viitoare doctor si mi l-a recomandat...ideea e ca incompetenta aia de doctorita a incurcat secretia mea normala cu candidoza sau a vrut sa-mi prescrie si ea ceva...si acum chiar am candidoza de la ovulele acelea...asa ca fetelor aveti grija in ce doctori va incredeti ca unii pot fi mari nenorociti
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: