alergie pe pielea capului

06-04-2008
dan daniela
Nu este medic/terapeut
dan daniela
desi folosesc de foarte mult timp produse cosmetice pt. par :fixativ, spuma, gel, sampon, balsam in general de la nivea, in ultimul timp am observat mici iritatii pe suprafata pielii capului. Dupa o zi de la spalarea parului apare prurit la inceput mai putin apoi ac.stare se intensifica, apoi apare si matreata. inainte cand a aparut asa ceva mai puneam 4-5 pastile de nizoral in sampon si matreata disparea dar de un timp nu mai are efect !am sa incerc sa schimb produsele ac. cu produse de la alta firma dar ma tem ca fara un ajutor pe baza de trat. medicam. nu ajung la un remediu. Psoriazis nu este sigur si stiu ca cu ajutorul unor preparate farmaceutice se poate scapa de ac. neplaceri !dar imi trebuie reteta deoarece cu timpul ac. nu reusesc sa ajung la dermato! va rog daca puteti sa ma ajutati!
1 comentarii
0
07-04-2008, ora 00:00
graal
Nu este medic/terapeut
graal
din pacate am invatat sa ne "tratam" singuri. Orice problema aparuta trebuie prezentata unui medic. Este foarte important sa previi decat sa tratezi. sfatul meu este sa consulti un medic dermatolog
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.