alergie

02-03-2009
sandica_radu
Nu este medic/terapeut
sandica_radu
in luna ianuarie am fost avut o dermatita de contact la ambele picioare pina sus spre glezna cauzata de o pereche de incaltaminte, tratata la vremea respectiva cu xyzal si o crema preparata( nu am inteles pe reteta doctorului dermatolog ce medicamente intrau in compozitia ei) am scapat de acea dermatita dar am capatat o mincarime a pieli la inceput apare ca o blinda iar in momentul cind ma scarpin se mareste ajungind pina la un centimetru si mai mult in unele locuri dupa aceea sint o caldura si nu mai simt nevoia de a ma scarpina acea blinda imi trece dupa vreo 20 minute, e o senzatie neplacuta deoarece imi apar si pe git acele pete rosii iar cind ma scarpin se maresc am senzatia ca imi apar mai des cins ma enervez si la racirea temperaturi acum beau o cana de ceai(napaznic, trei frati patati, coada calului, talpa gisti sunatoare, rostopasca, soc si alte plante 14 la numar),
1 comentarii
0
05-03-2009, ora 17:49
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Probabil ca aveti o urticarie cronica. Cu acel ceai aveti doua posibilitati : ori va alegeti cu o hepatita toxica, ori agravati boala.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.