alcool si violenta

09-11-2010
cuchis
Nu este medic/terapeut
cuchis
salutare la toata lumea! am probleme cu sotul meu care consuma alcool in ultimul timp din ce in ce mai des (asta in ultimii doi ani); am incercat sa-l fac sa inteleaga ca-i face rau atat fizic cat si psihic si ca mai sufar si eu ca sa nu mai zic de baietelul nostru care e mic. nu am avut parte de intelegere; s-a ajuns chiar la discutii de divort pt ca eu vreau liniste insa nu mai suport sa-l vad beat ma enervez; uneori ma controlez insa toate promisiunile facute pana acum au fost in zadar. am mers si la psihiatru impreuna, a facut tratament de 1 luna cu medicamentatie pt alcool, nimic! nu e vointa; e si stresat ca toata lumea il arata cu degetul ca a tras in mine, e irascibil... cu toate astea nu am plecat inca si mai incerc si homeopatia...am citit despre NUX VOMICA, sincer in ea imi pun acum speranta! cum trebuie administrata, de cate ori pe zi, saptamana, luna? daca nu e de acord sa o ia? astept un sfat de la voi. va multumesc din inima!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Pot să beau alcool dacă iau medicamente?
  • Alcoolul, femeile și disponibilitatea sexuală
  • Tratament nou împotriva dorinței de a consuma alcool la persoanele dependente
  • MIT: O tărie consumată înainte de masă crește pofta de mâncare
  • MIT: Cafeaua combate mahmureala
  • MIT: Alcoolul te ajută să dormi mai bine
  • Exercițiile de aerobic pot proteja ficatul de efectele consumului cronic de alcool
  • Consumul moderat de alcool - chiar atât de benefic pe cât credem?
  • Un nou tratament pentru dependența de alcool
  •