al cui poate fi copilul

27-02-2014
dana_tzy
Nu este medic/terapeut
dana_tzy
buna ziua va rog sa mi raspundeti si mie: am un copil de 2 luni si nu stiu cine este tatal, am 24 ani si am nascut un baiat pe 25 decembrie 2013, am facut sex cu cineva pe 15 martie 2013 si cu altcineva pe 3 aprilie 2013, cu amandoi neprotejat. intrebarea este a cui este cea mai mare probabilitate sa fie copilul. Va rog sa mi raspundeti, multumesc
18 comentarii
0
27-02-2014, ora 18:30
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Si ciclul menstrual cand l-ai avut in perioada respectiva?
0
27-02-2014, ora 18:30
dana_tzy
Nu este medic/terapeut
dana_tzy
nu mai tin minte
0
27-02-2014, ora 19:10
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Nu mai ti minte data ultimului ciclu,
dar..interesant...ai retinut data celor 2..cand ai facut sex..hmm..
oricum,
sa-ti traiasca bebe
0
27-02-2014, ora 19:14
dana_tzy
Nu este medic/terapeut
dana_tzy
stiu ca pe 3 aprilie e ziua mea, multumesc
0
28-02-2014, ora 12:50
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Atunci singura solutie este testul adn.In felul asta vei afla care dintre cei doi este tatal copilului! (asta daca ar conta pt vreunul din ei...)
0
28-02-2014, ora 15:01
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Foarte posibil sa fie al celui cu care ai avut contact in data de 15 martie insa clar trebuie facut test de paternitate... Daca nu iti aduci aminte cand ai avut ultima menstruatie inainte de sarcina, nimeni nu iti poate spune sigur al cui este decat testul de paternitate. Noi doar ne putem da cu parerea.

@ maria, poate fata doar a vrut sa ramana insarcinata, se intampla sa cunosc pe cineva care a facut tocmai asta, dorea un copil desi nu avea pe cineva stabil, asa ca a facut cu cine s-a nimerit. Unele femei isi doresc foarte mult copii, nu conteaza cine e tatal. Presupun ca e de laudat in comparatie cu cele care raman gravide cu iubiti stabili si de fapt nu isi doresc acea sarcina.

Felicitari Dana, copiii sunt o binecuvantare.
0
28-02-2014, ora 21:29
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
DANA copilul este al parintilor care il CRESC SI II OFERA UN CAMIN CALD.
Daca te ajuta cu ceva sa stii ca UN SINGUR SPERMATOZOID FECUNDEAZA OVULUL si acesta se numeste SUPERSPERMATOZOIDUL pt ca este cel mai puternic din cei cateva milioana care reuseste, asa ca, copilul tau are parte de ce este mai bun de la unul din cei doi "' tati".
Chiar daca te va macina asta cel mai sigur mod este testul adn sau daca ai timp iti vei da singura seama atunci cand va mai creste copilul o sa vezi cu cine seamana, cel mai important este ca acest copil sa aibe ambii parinti si o viata minunata.
0
01-03-2014, ora 11:18
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Cine isi doreste enorm un copil, nu cred ca solutia cea mai buna este sa sara din pat in pat, cu oricine ii iese in cale, doar pt a ramane insarcinata.Sunt multe alte alte cai inteligente pt a face acest lucru(inseminarea arftificiala de ex.), fara a fi expusa vreunei bts!
Tare sunt curioasa, ce-i va spune cea despre care vb otilia, copilului, atunci cand o va intreba cine este tatal ? O sa-i raspunda, un neica nimeni ales la intamplare de pe strada? Nu cred ca este cea mai buna alegere!
0
02-03-2014, ora 21:00
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
am raspuns,
pt ca NU stia ultimul c.m.dar stia EXACT data celor doi..
doar ASTA ma...surprinde
in rest..
ma repet:
sa-i traiasca bebe...
parere:
poate nu are un sot si nici vreun venit si iata,
vrea ca cineva...sa-i fie "ajutor"...

scz celor pe care i-am suparat cu postarea sau/si postarile mele
Un post linistit va doresc !!!
0
03-03-2014, ora 11:11
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Maria, nu ai de ce sa iti ceri scuze, ti-ai spus parerea despre un lucru foarte evident.Cine e deranjat sa fie sanatos! Mie mi se pare ca trebuie sa fii de o indiferenta maxima, incat sa nu-ti cunosti propriul corp si ce se intampla cu el.Si cand am zis indiferenta, am fost draguta...
0
03-03-2014, ora 15:37
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Dupa cum spune si MARATON, copilul e al parintilor ce-l cresc, nu conteaza al cui este genetic.

Tu jaqueline, daca afli azi ca esti adoptata, crezi ca te va interesa ori vei simti ceva pentru parintii naturali? Nu cred. Asa si cu copilul, tata ii va fi cel care-l va creste.

Ma bucur ca exista si astfel de femei, care pastreaza sarcina chiar daca nu stiu cine e tatal, chiar daca nu e facut din dragoste. Sincer o apreciez pe Dana, are un instinct matern mult mai dezvoltat decat multe alte femei.
0
05-03-2014, ora 16:56
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Una e sa fii adoptat si alta e sa zboare femeia dintr-un pat in altul pana ramane gravida. Atunci apreciaza-le si pe cele care stau pe trotuar si se urca in orice masina opreste, raman insarcinate si apoi duc copilul la cersit, ca tot "mame" sunt si alea! Aici nu ma refer la cea care a deschis topicul, ci la afirmatiile facute de tine otilia!
0
06-03-2014, ora 14:19
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Clar nu sunt de acord cu mamele ce isi duc copiii la cersit ori ii abuzeaza, ori nu-i ingrijeste, si aici ma refer la orice mama, cele care fac trotuarul, cele care au sarit din pat in pat - asa cum le numesti tu-, si nu in ultimul rand cele care au un barbat, au o casa, dar totusi nu au grija de copiii lor asa cum ar trebui.

Nu era vorba despre cum isi vor ingriji mai departe copiii, nicidecum.

Sincera sa fiu si eu daca n-as fi maritata si mi-as dori un copil, clar l-as face cu oricine doar sa am un copil. Nu cred ca o femeie ce face asta poate sa fie condamnata. In final tot femeia ia decizia cu privire la a avea ori nu un copil, nu barbatul indiferent cine este el sot, iubit sau aventura.
Dupa cum am spus, se intampla sa cunosc doua cazuri in care s-a intamplat asa si toti sunt fericiti in final chiar daca parintii nu sunt impreuna, nu s-au casatorit niciodata, copilul este iubit si, cel mai important, exista.

Dar tu jaqueline, esti celebra pentru faptul ca judeci faptele altora si totodata pentru replicile acide venite odata cu sfaturile.
0
12-03-2014, ora 11:50
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Nu judec pe nimeni, asta doar cel de sus o poate face! Sunt o persoana directa si atata tot...
Dar nu inteleg de ce te aprinzi atat de tare? Mi-am expus pur si simplu parerea si nu prea ma intereseaza daca iti convine tie sau nu!

PS:Adevarul este tot timpul dureros!!
0
17-03-2014, ora 14:20
milena91
Nu este medic/terapeut
milena91
buna...sa-ti traiasca puisorul...daca o sarcina tine intre 38 si chiar 42 saptamani...socoteste si tu...eu cred k tatal e cel pe 15 martie
0
17-03-2014, ora 17:36
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
FETELOR copilul adoptat vrea sasi cunoasca parintii naturali indiferent cat de bine lea fost la parintii care lau crescut, dar ESTE FOARTE IMPORTANT ceea ce ii ofera parintii care IL CRESC acestia se numesc PARINTII COPILULUI care AU DATORIA MORALA SI UMANA sa-l creasca sa-l indrume in viata, sa-l invete, sai ofere o viata normala atat spirituala cat si materiala, sal apere si pazeasca de tentatiile vietii.
0
22-03-2014, ora 13:07
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
@ jaquelinne, despre ce adevar vorbesti?
Parerea ta inseamna adevar? Te supraestimezi.

Tu nu esti doar directa - ceea ce nu condamn, ba dimpotriva, apreciez- ci mereu adaugi replici acide si critice de natura personala tuturor sfaturilor tale medicale. Nimeni nu spune ca nu ai dreptul sa iti spui opinia, dar rareori ramai la subiect si totdeauna iti adaugi parerea personala atunci cand e negativa.

Vai de cei care primesc un sfat de la tine.

Dupa o mangaiere ai grija sa dai si o palma de fiecare data.
0
06-04-2014, ora 17:59
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Otilia, ia o gura de aer si nu te mai criza pe-aici ca faci riduri si albesti! Eu nu inteleg, de ce te agiti tu mai tare decat cea care a deschis topicul?!Ce te deranjeaza atat de tare la afirmatiile mele?Care-i problema ta pana la urma?Nu iti convine ca nu gandesc ca tine?Pai decat sa dau sfaturi sexuale unor copii si sa le spun sa faca sex neprotejat dupa metoda calendarului sau sa sara din pat in pat pana vor avea un copil, mai bine tac!Nu stiu daca ai inteles aluzia.Daca acea tanara ar fi fost copilul tau, la fel ai fi sfatuit-o(ma refer la cea cu metoda calendarului dintr-un alt topic)?? Hm, nu te-ai gandit ca daca ramane insarcinata ce se va intampla cu ea?Vei fi tu langa ea sa o sprijini?Nu! In plus, daca la tine metoda calendarului functioneaza, asta nu inseamna ca merge si la altii(mai ales cand ciclul este neregulat), plus ca aceasta metoda 'miraculoasa' cu care te tot lauzi pe forum, nu te fereste si de bts-uri! Asta ar fi una din multele 'sfaturi' pe care le-am observat ca le dai pe aici... Nu am timp acum sa insirui tot si nici chef...Mai degraba as spune eu ca 'vai de cei care primesc sfaturi de la tine'!

Suntem oameni, gresim, invatam din greseli, dar te rog sa nu ma fortezi sa gandesc ca tine! Parca imi aduci aminte de timpurile comuniste...

Cat despre adevar, vorbeam de el in general, ca este mereu dureros, mai ales cel spus direct. Si nu ma supraestimez deloc, ti se pare tie, probabil din cauza nervilor. Calmeaza-te draga, ca traim intr-o tara libera si avem dreptul sa ne expunem parerea chiar daca unora nu le convine...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sarcina săptămâna 1
  • Sarcina săptămâna 2
  • Sarcina săptămâna 3
  • Sarcina săptămâna 4
  • Sarcina săptămâna 5
  • Sarcina săptămâna 6
  • Sarcina luna II
  • Sarcina luna III
  •