ajutor va rog BALANITA EROZIVA

18-11-2008
valere
Nu este medic/terapeut
valere
Buna ziua, am observat de aprox 8 zile pe penis niste pete ft mici rosii si totodata pe gland a aparut si o iritatie destul de mare (aprox 2 cm diametru). Am fost la 4 medici si toti mi-au diagnisticat cu candida iar in ceea ce priveste acea iritatie nu s-a dat importanta. Am urmat urmatorul tratament:
dimineata si seara intr-un pahar aporx 100 mil o lingurita de dicarbonat alimnetar si introdus penisul in alcel pahar aprox 10 min;
o tableta pe zi de flucoric (de 50mg)
seara dat cu crema: biazol
in cursul zilei de 3 ori dat cu nidoflor Mentionez faptul ca tot acum 8 zile mi-am facut VDRL si este negativ.
La aprox 4 zile de tratamnet acealea pete mici rosii se pare ca sunt pe trecere insa acea iritatie a devenit o adevarata rana destul de mare care are si o usoara secretie galbuie, se pare ca ar mai fi facut si 2 pui dar acestia din urma sunt fft mici pete rosii. Am fost si de data asta la alti doi medici si ambii mi-au dat acelasi diagnostic BALANITA EROZIVA, insa 2 tratamente diferite:
1. aplicare de 2 ori pe zi (seara si dimineata ) cu triderm, apoi infasuarat gladul (pe acea rana )cu comprese sterile umede (cu apa calduta) si schimbate al aprox 2- 3 ore cand acestea s-ar putea usca
2. aplicare de 2 ori pe zi (seara si dim ) cu travacort, apoi infasuarat gladul cu comprese sterile dar de data asta uscate precum si o spalare cu galbenus de ou
Va rog ajutati-ma ce tratement sa urmez pe aceasta balanita eroziva (practic in ceea ce pirveste compresele sterile sunt total contradictorii la cele doua tratamente)
VA MULTUMESC DIN SUFLET SI ASTEPT UN RASPUNS DE LA DVS
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.