ajutor urgente si intrebarea de jos cu himenul

27-04-2010
XD
Nu este medic/terapeut
XD
deci...va rog mult spunetsimi daq e posibil ka dupa introducerea degetului in vagin sa simtsi o durere, dar nu si faptu de a fi spart himenuLL????si plus la asta nici sa nu singerezi????????va rog mult raspundetsi mersi muult :*
9 comentarii
0
28-04-2010, ora 00:00
alexiya
Nu este medic/terapeut
alexiya
da e posibil...desi cred ca nu ar trebui sa fie neaparat dureros.nu insemna ca dupa ce ai introdus un deget in vagin te-ai dezvirginat...stai linistita...dezvirginare implica ceva mai mult decat un deget..:)
0
28-04-2010, ora 08:09
XD
Nu este medic/terapeut
XD
mersi mult :* si inq o intrebare.daq himenul sa rupt...ginekologul isi da seama ka a fost un akt sexual sau ca a fost introdus un deget :-S
0
28-04-2010, ora 16:41
alexiya
Nu este medic/terapeut
alexiya
npc..ideea e ca el poate sa iti zica daca mai esti virgina sau nu..nu poate stii el cu ce te-ai dezvirginat tu...dar ti-am zis...atata timp cat s-a introdus decat un deget nu cred ca e posibil...poti sa faci o vizita ca sa te lamureasca el mai bn...cum crezi..:)
0
28-04-2010, ora 17:41
XD
Nu este medic/terapeut
XD
heyy...multsumesc pt raspuns...esti tare dragutsa.ash vrea mult sa ma duk la ginekolog, insa sint unele probleme...ms inq odata :*
0
28-04-2010, ora 23:35
alexiya
Nu este medic/terapeut
alexiya
cu placere:* anytime:)
0
29-04-2010, ora 01:06
XD
Nu este medic/terapeut
XD
aa..si mai am o intrebare daq se poate...care pot fi konsecintsele primului akt sexual la o minora??sau consecintsele daq himenul sa rupt nu pe kale sexuala???
0
29-04-2010, ora 11:33
yochana
Nu este medic/terapeut
yochana
Draga XD,

daca actul sexual nu este protejat, atunci consecintele nu pot fi decat dobandirea unor BTS ( boli cu transmitere sexuala) sau a unei sarcini nedorite. Daca himenul s-a rupt, nu conteaza prin ce metoda, nu mai esti virgina, si atat!
Nu e treaba mea, dar cred ca e mai bine sa astepti majoratul pentru a-ti incepe viata sexuala.

Toate cele bune iti doresc!
0
29-04-2010, ora 16:07
XD
Nu este medic/terapeut
XD
am avut in vedere de unele skimbari fizice ;) am auzit ca daq itsi incepi viatsa sexuala mai devreme, pai tsi se pot latsi sholdurile, bazinul...si intreb daq e la fel si in kazul knd hemenul e rupt cu degetul.eu doar intreb vreau sa fiu informata.mersi de urari, , , tsie la fel!
0
29-04-2010, ora 22:39
yochana
Nu este medic/terapeut
yochana
Nu ti se lateste nimic. N-are nicio legatura una cu alta, stai linistita si nu te mai stresa.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ce este un tuseu vaginal?
  • Ce este secreția vaginală?
  • Ce este uscăciunea vaginală?
  • Secrețiile vaginale
  • Dușurile vaginale – benefice sau nu tocmai?
  •