ajutor mi frica oare am cancer la buze?

28-12-2009
Mo
Nu este medic/terapeut
Mo
buze crapate foarte tare si cavitatea bucala interna la falci si buze au un strat gros de albeata ce poate fi cancer?mai am scapare?fata 24 ani am de cativa ani buni aceasi problema buze uscate si inuntru toata cavitatea bucala alba nu se vindeca am luat tratamente alifii antibiotice nimic, posibil a fie cancer? am fost de curand la doctor stomatolog si cand a vazut ce am in gura pe dinuntru dintii nu mis afectate nici gingiile numa falcile pe dinauntru si buzele pe dinafara crapate amandoua, sa speriat doctora si ma trimis de urgenta la spital si urmeaza sa mi fac analize speciale, oare mi se mai vindeca vreodata buzele?
3 comentarii
0
29-12-2009, ora 10:01
drweather
Identitate neconfirmată
drweather
Cel mai probabil ai o candidoza.Acu de ce la tine nu trece asta ramine de vazut *de obicei candidoza e mai agresiva la cei cu imunitate scazuta... ar putea fi si din cauza unor tratamente antibiotice prea agresive.Acele "analize speciale" vor gasi probabil cauza.
Cancerul de obicei apare ca un soi de umflatura... sau ca o pata neagra, inchisa la culoare..Oricum daca era cancer, in acei "ani buni" ai fi fcut de mult metastaze si ai fi dat coltu...
0
29-12-2009, ora 10:03
dr.emanuel
Nu este medic/terapeut
dr.emanuel
la ce sectie te-a trimis sa-ti faci analizele?
in afara crapaturilor si a stratului de albeata (esti sigura ca e alba?), mai ai si alte simptome, senzatii la nivelul gurii?
limba cum este?
0
29-12-2009, ora 11:05
anca cornea
Nu este medic/terapeut
anca cornea
Am avut un herpes teribil in coltul gurii, pe locul zabalei.
Am luat tinctura de BRANCA URSULUI (Heracleum sphondylium) 150 ml in decurs de o luna si mi-a trecut, nelasand nici urma.
Nu era prima oara cand foloseam acest remediu activ, puternic, rapid si in primul rand eficace - pt. afectiuni interne si externe.
Cum actioneaza Branca: este un relaxant nervos prin alcoolul octilic, relaxand si musculatura, inclusiv pe cea a vaselor. Apare astfel ca un vasodilatator. Permite iesirea toxinelor, rapid!
Si intrarea sangelui cu aparatorii proprii- leucocite, limfocite, interferoane.
In plus, mai trebuie sa iei un antioxidant teribil de eficace, DROJIN care contine si vitamine B, pt. sistem nervos, piele, etc.
Eu nu-mi fac tratament extern niciodata, caci aceleasi nereguli pot fi si in interiorul organismului, nemanifeste.
Sanatate multa.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: